Pirmoreiz ir sastādīta unikālo Etiopijas baznīcu arheoloģiskā karte. Baznīcas ir izcirstas klints metodē “no augšas uz leju”, sākot no klints galotnes.
Reliģiozais komplekss tika dibināts kā Etiopijas kristiešu Jaunā Jeruzāleme.
XIII gadsimta sākumā kristīgajā Etiopijā valdīja karalis Lalibela. Karalis saņēma norādījumus „no debesīm” attiecībā par Jaunās Jeruzālemes būvniecību, tā kā Vecās Derības Jeruzāleme no 1187.gada nokļuva musulmaņu kontrolē. Lalibelas pilsētas centrs, kas nosaukts to laiku valdošā karaļa vārdā, atrodas uz granīta platformas 2500 metru augstumā. Uz granīta platformas ir izcirstas 13 monolīta baznīcas, turklāt būvētāji izcirtuši arī baznīcas telpas, sākot no klints galotnes un pakāpeniski pārejot uz iekštelpām.
Klints baznīcas sen jau bija interesējušas vēsturniekus un arheologus, tomēr tikai pagājšgad tie saņēmuši atļauju no vietējās varas instancēm kompleksa studēšanai. Etiopijas vara piekritusi kompleksa pētījumiem, jo nabadzīgā valsts sākusi asi izjutusi vajadzību izveidot tūrisma biznesu.
Tagad ir pabeigta topogrāfiskā fotografēšana un ir sastādīta Lalibelas arheoloģiskā karte, šo darbu veikuši franču zinātnieki no Etiopijas Pētījumu Centra un Etiopijas kolēģi.
Pētnieki secinājuši, ka komplekss veidots Abesīnijas mākslas stilā. Daudzas kompleksa baznīcas ir Jeruzālemes dievnamu kopijas.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā