„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Tālivaldis Tālbergs: “Laiks, kurā dzīvojam, ir ļoti nopietns!”

Autors: “Latvijas Kristīgā radio” dibinātāju un prezidents Tālivaldis Tālbergs.
Pierakstīja: Rasma Rudzāte/Apriņķis.lv

No rīta līdz vakaram mūsu ausīs skan vārdi. Mēs paši runājam, citi mums ko stāsta, fonā skan radio, ir ieslēgts televizors vai video.

Nepārtraukta vārdu plūsma notrulina uztveri, un mūsos ieplūst informācija, ko nepiefiksējam, bet kas turpina darboties un ietekmē dzīvi. 

Vārdam ir milzīgs spēks

“Presi, radio un televīziju pamatoti dēvē par ceturto varu, jo masu informācijas līdzekļiem ir milzīga ietekme uz cilvēku. Pateiktam vārdam ir ļoti liels spēks, jo Dievs radīja pasauli, ne jau urbjot un zāģējot, bet pasakot vārdu. Masu medijiem ir jāapzinās, ka tie nav vienkāršs izklaides līdzeklis, kas kaut ko pastāsta vai atstāsta. Visi, kuri strādā masu informācijas līdzekļos, ir atbildīgi par to, uz kurieni ved savus lasītājus, klausītājus un skatītājus. Arī Latvijas Kristīgais radio (LKR).
LKR ir neatkarīga radiostacija. Tas nozīmē, ka neesam kādas partijas vai konfesijas pakļautībā, bet tajā pašā laikā visi ir laipni aicināti nākt, diskutēt un izteikt savu viedokli. Ir situācijas, kad raidījumos, kurus vadu, kļūstu neiecietīgs, ja viesi saka to, kas nesaskan ar Dieva Vārdu – Bībeli. Klausītāji dažkārt to uztver kā vēršanos pret konkrēto cilvēku, bet patiesībā tā ir nebiblisku atziņu noraidīšana. LKR uzdevums nav atspoguļot viedokļu daudzveidību, bet atgādināt par Dieva principiem un Viņa nodomu cilvēka dzīvē.

 

Dzīvojam, ignorējot Dieva principus

Lielākā daļa mūsu valsts iedzīvotāju sevi uzskata par kristiešiem, tāpēc pamatots ir jautājums, kāpēc tik bieži ignorējam Dieva principus un piedzīvojam vilšanos? Pasaulē ir ļoti daudz tautu, kurām nav savas valsts, bet latviešiem ir. Pirms divdesmit diviem gadiem Dievs mums deva iespēju atgūt zaudēto brīvību, robežas, nacionālo valūtu, himnu, karogu. Diemžēl jāsecina, ka esam ļoti vieglprātīgi rīkojušies ar visu to, ko patiesībā Dievs mums uzdāvināja. Latvija ir pārdota par nodevības grašiem, un tauta dzīvo maldos bez Patiesības atziņas. Tas rada apstākļus, kuros viegli pieņemt svešas mācības un morāles principus.

Kad dzīvojām tā sauktajos treknajos gados, bieži aicināju: “Mīļie draugi, lūdzu, neņemiet kredītus! Kredīts nav Biblisks princips.” Daudzi neklausīja, bet sekoja ciniskajam reklāmas piedāvājumam – “Kredīts tavam sirdsmieram” un nepamanīja, ka aiz cerībām pilnā solījuma stāv slazda valgs, kas cilvēkus padarīja par bankas vergiem uz daudziem gadiem, varbūt pat uz visu mūžu… Patiesībā, VISI Latvijas iedzīvotāji ir parāda verdzībā, jo 2012. gadā Latvijas kopējais parāds sasniedza jau vairāk nekā 5,6 miljardus latus, un, ja šo aizņēmumu sadala uz visiem iedzīvotājiem, katra iedzīvotāja parāds ir 2500 latu. Gudrais Sālamans saka: “Kas aizņemas, kļūst par aizdevēja kalpu.” (Sal. pam. 22:7)
Labi, nebijām modri un kļūdījāmies finanšu jautājumos, jo ilgus gadus dzīvojām PSRS okupācijā, kur vienīgo pieredzi līzingā varēja gūt trīs litru bankā vai valsts krājkasē. Bet kā ir ar garīgo dzīvi?
Uz Latviju netraucēti brauc Dalailama ar savu svētību. Arī grieķu izcelsmes praviete Vassula latviešu valodā izdod savus svētos rakstus ar viltus mīlestības vēstulēm no Dieva. Pat uz skolēnu dziesmu svētkiem brauc Tibetas budistu mūki ar saviem padomiem, kā veidot mandalas, kas pamatā ir okultisms.

“Likteņdārza” nozīme

Kā gadsimta projekts tautai tiek piedāvāts “Likteņdārzs”. Šī jaunā tautas svētvieta tiek veidota pēc dzenbudistu priestera un arhitekta projekta. Diemžēl pat kristieši ir gatavi vest akmeņus uz Zaķusalu pie TV ēkas, lai vēlāk tos nogādātu “Likteņdārzā” kādas dvēseles piemiņai.

Ļaudis, kam jūs ticat? Dieva Vārds saka, ka dievbijīga dvēsele nonāk pie Dieva. Neviena dvēsele, kas uzticējusies Dievam, neklejo pa pasauli. Dvēselēm nav vajadzīgs “Likteņdārzs!” Bet labticīgā latviešu tauta veido dārzu, kur sešsimt tūkstoši dvēseļu varētu rast patvērumu koku zaros un plaukstošajās puķēs. Tāda ir šī projekta sākotnējā koncepcija. Vai jūs zināt, ka šī dārza centrā tiks nolikts ziedojumu jeb upuru akmens kā altāris, uz kura varēs likt sveces, puķes un ziedojumus?

Par ziedojumiem. Esiet uzmanīgi, kad pērkat maizi. Pievērsiet uzmanību iepakojumam, vai uz tā nav uzlīme, kurā rakstīts, ka daļa no maizes cenas tiks ziedota “Likteņdārza” atbalstam. SIA “Fazer Latvija” sāk sociālu projektu, kura laikā 1 santīms no katra nopirktā “Druvas” “Saimnieka” maizes kukulīša tiks ziedots “Likteņdārza” Skatu terases pamatu būvniecībai.

No garīgā aspekta “Likteņdārzs” ir kapa vieta mūsu valstij. Skan skarbi, bet tā ir patiesība, jo, ja dziedam valsts himnu ar lūgšanas vārdiem: “Dievs, svētī Latviju!”, tad laikam arī uz mums attiecas Dieva pavēle: “Tev nebūs citus dievus turēt Manā priekšā.” (2.Moz. 20:3) Tomēr latviešu tauta, dzīvodama zem hipnozes vārdiem “Mēs esam diženi! Mēs esam vareni!”, turpina demonstrēt savu cietpaurību un lepnību.

 

Rituāls XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos

Kā pagānisma dievību iedzīvināšanas kulminācija Latvijā būs XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kas norisināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres “Svētku nedēļai ir jākļūst par nāciju visaptverošu rituālu, kas atjaunina latvisko kultūrapziņu un nostiprina latviskās kultūras jaunradīšanu kā mūsu patības pamatu,” lasām citātā no Dziesmu svētku mājaslapas.

Lai šis rituāls patiešām kļūtu par tādu, kas aptver visu nāciju, ikviens tiek aicināts iedziedāt savu Dziesmu un deju svētku zīmi. “Skaņu augstuma, dinamikas gradāciju un latvju rakstu zīmju digitālais vijums veidojas, dziedot kādu no interneta vietnē piedāvātajām 13 tautasdziesmām vai pašu izvēlētu “brīvo” dziesmu, kamēr īpaši izstrādāts datora algoritms analizē skanējuma tonalitāti un konkrētos brīžos piešķir vainagam atbilstošu zīmju loku. Savu zīmi iespējams radīt, dziedot vai spēlējot individuāli, ansamblī vai lielākā kolektīvā jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets. Visas iedziedātās zīmes tiek saglabātas un tiks lietotas kā Noslēguma koncerta noformējuma elementi.”
Lūk,piemērs, kā tas izskatās -

Pirmajā brīdī tas liekas interesanti, bet paskatīsimies, uz ko mēs tiekam aicināti. Britu antropologs Viktors Tērners (Victor Witter Turne), kurš pazīstams galvenokārt kā rituālu pētnieks, rituālu definēja kā “…uzvedību, kas saistīta ar ticību mistiskām būtnēm vai spēkiem… Vismazākā rituāla vienība ir simbols” (The Forest of Symbols, 1967). Kā Dziesmu svētku projekta autori paskaidro, katra zīme vai simbols atbilst kādai no septiņām notīm.

- DO – DIEVA ZĪME –  apzīmē debesu jumu, vīrišķo spēku, gaismu, tiekšanos uz augšu. Latviešu mitologījā par vecāko gaismas kulta dievību uzskata debesis.

 

- RE – MĀRAS ZĪME – Māra ir materiālās pasaules dieve, sieviešu aizstāve, auglības devēja un arī zemes un pazemes valstības pārvaldniece. Šī zīme piešķir pamatīgumu, drošību, saistību ar dabas un zemes spēkiem.

 

- MI – LAIMAS SLOTIŅA – zīmei piemīt līdzība ar putna spalvu, liekot domāt ka tā saglabājusies no laikiem, kad tika pielūgti dzīvnieki. Putns agrāk ir bijis dvēseles simbols, un Laima tiek uzskatīta par dvēseles sargātāju.

 

- FA – SAULES ZĪME – Saule ir mūžigās kustības un dzīvības simbols. Saule ir visa redzētāja un zinātāja.

 

 

- SOL – AUSTRAS KOKS arī SAULES KOKS – sargā dzimtu, ģimeni. Lietotāju savieno ar Dievu, dod spēku un padomu.

 

- LA – LAIMAS ZĪME – cilvēka mūža licēja Laima folklorā tiek tēlota kā būtne, kas izvēlas katram no mums likteni, pārrauga mūža gājumu.

 

- SI – JĀŅA ZĪME – tā parāda, ka Saule pakāpusies visaugstākā Debess kalna galā vasaras Saulstāvju dienas vidū, tieši pusdienlaikā, kā arī atveido Jāņuguni, kas deg stabā, kalna galā. Saule sasniedz gaisa vidu un tur līgo.

 

Līdz 30. aprīlim jau bija iedziedātas 22 443 zīmes! Un cik no tām iedziedāja kristieši? Daudzi sacīs, bet mūs neviens par to nebrīdināja! Tā ir patiesība, jo tie, kam to vajadzētu darīt, iespējams, gatavojas Ekumēniskam dievkalpojumam, kas notiks 30. jūnijā plkst. 11:00 Evaņģēliski Luteriskajā Doma baznīcā… Tas nozīmē, ka nāciju aptverošais rituāls, kas iecerēts, lai nostiprinātu latviskās kultūras jaunradīšanu kā mūsu patības pamatu – sāksies baznīcā!

Par to domājot, pārņem baiļu trīsas. Vai tiešām kā svētku rota dievnamā tiks ienesta Dziesmu svētku simbolika, kas šogad ir veidota no pagāniskās kultūras dievību zīmēm? Vai tiešām zem šī karoga sapulcēsies visu konfesiju arhibīskapi, bīskapi, priesteri, mācītāji… lai ar svētību vārdiem atlaistu tautu uz septiņdienu dancošanu zem pagānu dievu simboliem?

Vēlos jautāt tos pašus jautājumus, kurus apustulis Pāvils jautāja draudzei Korintā:
“Kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību?
Kā Kristus savienojams ar Beliaru, vai ir kāda daļa ticīgajam ar neticīgo?
Kas kopējs ir Dieva namam ar elkiem?”
Pareizi saka gudrais Salamans “Kur nav krietnas vadības, tur tauta iet bojā”. Bīstams ir fakts, ka par to visu klusē garīgie līderi Latvijā!

Kā “mierinājumu” varu sacīt, ka ne tikai pie mums tā notiek. Amerikā arvien populārāks kļūst jēdziens KRISLAMS, jauna tipa reliģija, kurā apvienojas kristieši ar musulmaņiem. Bet Zviedrijā kristieši kopā ar musulmaņiem jau ir uzcēluši baznīcu un lepojas, ka tajā zem viena jumta var pielūgt vienu dievu. Rodas jautājums: “Kādu dievu jūs pielūdzat? Islams neatzīst Jēzu Kristu kā Dieva Dēlu, bet tikai kā vienu no praviešiem. Bet Jēzus saka: “Es ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani.” (Jāņa 14:6) Ja kāds saka, ka kristieši pielūdz to pašu Dievu, ko citās reliģijās, tad tāds cilvēks Jēzu Kristu padara par meli!

Manis minētie piemēri var notikt tikai tādēļ, ka kristīgā baznīca ir pazaudējusi savu stingro mugurkaulu, un nestāv uz klints, kas ir Dieva Vārds. Gribēdama būt moderna, tā zaudējusi zemes sāls un Patiesības gaismas nesējas būtību. Kārdinājums sēdēt kopā ar visiem pie viena galda liek būt liberāliem, un līdz ar to Dieva Vārds, kā abpusēji griezīgs zobens, būs jānoliek kā eksponāts, kuru tauta varēs apskatīt muzeju un nu jau arī baznīcu naktīs.

Kristīgā baznīca nav pamanījusi, ka tajā ir sākusies apostāze. Par to savā laikā tika brīdināta Laodiķejas draudze: ”Es zinu tavus darbus, ka tu neesi ne auksts, ne karsts. Kaut jel tu būtu auksts vai karsts. Tā kā tu esi remdens, ne auksts, ne karsts, Es tevi izspļaušu no Savas mutes.
Tu saki: es esmu bagāts, un man ir pārpilnība, un man nevajag nenieka, bet tu nezini, ka tu esi nelaimīgs, nožēlojams, nabags, akls un kails.” (Atkl. 3:15 – 17)

Vai Latvija ir svētīta?

Ja Dieva Vārds nav autoritāte, tad cilvēks sāk maldīties, līdz viņš nespēj atšķirt savu labo roku no kreisās. Tas pats notiek arī ar valsti, ja tās vadītāji negrib ievērot Dieva principus un savus likumus balsta uz līdztiesības, tolerances un iecietības idejām. Tad ar labiem nodomiem tiek bruģēts ceļš uz elli. Ieliekot savas dzīves centrā cilvēktiesības, cilvēks kļūst par Dieva ienaidnieku.
Mums saka, lai esam iecietīgi. Nu kā ar veselu saprātu var būt iecietīgs pret tik absurdu ideju, ka neviens nepiedzimst par vīrieti vai sievieti, bet dzīves laikā veidojas un pats pieņem lēmumu, kas viņš grib būt? Tad jau Darvina mācība bija daudz loģiskāka! Kā mēs varam būt iecietīgi pret tādām cilvēku idejām, kuras jau bērnudārzos un skolās ar viltīgām metodēm tiek mācītas mūsu bērniem, un izkropļo ģimenes modeli, kā sākotnēji Dievs to ir radījis? Kāda tolerance var būt pret viendzimuma seksuālām attiecībām, ja šī iemesla dēļ Sodomu un Gomoru Dievs iznīcināja ar uguni? Pret ko lai esam toleranti? Pret grēku? Kā var akceptēt viendzimuma laulības, ja Bībele saka, ka laulība ir VIENĪGI UN TIKAI starp vīrieti un sievieti? Un Dievs savā Vārdā saka vēl ko – “ja tu to darīsi, Es iznīcināšu ne tikai tevi, bet arī tavu zemi un tavu valsti. Es ar dusmām un atriebēja bargumu piemeklēšu visas tautas, kuras nav gribējušas būt paklausīgas.” (Mihas 5:14)
Es nevēlos, lai Dievs iznīcina Latviju! Diemžēl Latvija šobrīd vārda tiešā nozīmē tiek grūsta totālā iznīcībā. Pusmiljons Latvijas iedzīvotāju jau ir izbraukuši no valsts. Ar abortiem turpina nogalināt nedzimušus bērnus. Divu gadu laikā ar bāriņtiesas lēmumu no ģimenēm ir izņemti 3,5 tūkstoši bērnu! Pašnāvību skaits ar katru gadu pieaug. Strauji samazinās dzimstība. Mūsu tēvi un mātes mirst nabadzībā un badā. Sakiet, lūdzu, vai to mēs varam saukt par Dieva svētītu zemi?

Esam ļoti nopietnas izvēles priekšā

Daudz laika tiek tērēts diskutējot par latu un eiro, bet patiesībā situācija ir daudz nopietnāka. Pasaulē skaidras naudas aprite strauji samazinās. Zviedrijā norēķini skaidrā naudā veido vien 3 % valsts ekonomikas, salīdzinot ar 9 % pārējā eirozonā un 7 % ASV, liecina “Bank of International Settlements” apkopotie dati. Tas nozīmē, ka pavisam tuvu ir laiks, kas aprakstīts Bībelē, Atklāsmes grāmatā, 13. un 14. nodaļā.
ASV jau ir stājies spēkā prezidenta Obamas izsludinātais obligātais veselības apdrošināšanas likums (H.R. 3200 section 2521, Pg. 1001, paragraph 1.), kura ietvaros ir paredzēts visiem ASV iedzīvotājiem piešķirt RFID (Radio-frequency identification device) ierīci, kurā tiktu glabāta cilvēka veselības vēsture. Šo ierīci ir iespējams piesaistīt pie jūsu bankas konta, personas dokumentiem, kā arī jebkurā brīdī noteikt jūsu atrašanās vietu.

Tas nozīmē – nekāda personīgā dzīve. Totāla kontrole. Minētajā likumā šo ierīci ir paredzēts implantēt zem ādas. Pagaidām tas ir Amerikā, un mums šķiet, ka tas mūs neskars. Tomēr atcerēsimies, ka dzīvojam globalizācijas laikmetā, kur valda vienīgais bauslis – tev būs būt kā visiem.
Jautājums ir, cik kristiešu zina un saprot, kā rīkoties, ja arī Latvijā ar tikpat viltīgām metodēm tiktu ieviesta totālā kontrole, un ar likuma spēku liktu pieņemt šo jauno identifikācijas zīmi? Esmu pārliecināts, ka liela daļa sacītu: “Jā”, jo ne paši ir lasījuši, ne arī kāds viņus ir brīdinājis par sekām.

Dieva Vārds ļoti skaidri un stingri brīdina - ”Ja kas pielūdz zvēru vai viņa tēlu un pieņem zīmi uz savas pieres vai savas rokas, tam būs arī jādzer Dieva dusmu vīns neatšķaidīts, kas ieliets Viņa bardzības kausā, un tam būs jācieš mokas ugunī un sērā svēto eņģeļu un Jēra priekšā. Un viņu mocību dūmi celsies augšup mūžu mūžos; un nebūs miera ne dienu, ne nakti tiem, kas pielūdz zvēru un viņa tēlu un pieņem viņa vārda zīmi. Šeit vajadzīga svēto izturība, kas tur Dieva baušļus un Jēzus liecību.” (Atklāsmes grāmata 14:9-12)

Valdošie spēki pasaulē kā vēl nekad dara visu, lai Dieva ieliktie principi tiktu iznīcināti. Kāpēc? Tāpēc, ka tie traucē ieviest Jauno Pasaules Kārtību (New World Order). Kārtību, kurā valdīs dēmoniska diktatūra jeb totalitārisms. Pravietis Daniēls par šo laiku ir sacījis tā: “Tad nāks bēdu laiki, kādi vēl nav bijuši, kamēr vien dzīvo tautas…” (Daniēla 1:1) Tādēļ ir ļoti svarīgi steidzīgi pieņemt lēmumu, kurā pusē būt – ar Kristu jeb ar Jauno Pasaules Kārtību? Nav iespējams kalpot diviem kungiem!
Kas kopējs ir Dieva namam ar elkiem? Jo jūs esat dzīvā Dieva nams, kā Dievs ir sacījis: “Es viņos gribu mājot un viņu starpā staigāt, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mani ļaudis.”

Tad “izejiet no viņu vidus un nošķirieties no tiem”, saka Tas Kungs, un “neaiztieciet neko, kas ir nešķīsts, tad Es jūs pieņemšu”. “Tad Es būšu jums par Tēvu, un jūs būsit Man par dēliem un meitām,” saka Tas Kungs, Visuvaldītājs.” (2. Korintiešu 6:16-18)

 

9 komentāri

#1Kristīne DzirkaleJune 24, 2013, 1:09 pm

Šis jāizlasa visiem, bet, cik to izdarīs?

    #2wilis dzelmeJuly 9, 2013, 12:03 am

    Varbūt kādas 5 Tālberga mīļākās izlasīs. (labākajā gadījumā)

#3Jānis RožkalnsJune 28, 2013, 7:54 pm

Ļoti aktuāls raksts, paldies autoram! Tomēr, pāris piebildes.
Vai Latvija mums tika uzdāvināta? Brīvības cīnītāji zin, ka tā tika izcīnīta, bieži ar lieliem upuriem un ļoti smagā darbā. Vien tiem, kas nekad nav aizstāvējuši savu valsti – mūsu kopējās mājas, tiem liekas, ka viss nāk eņģeļu nests. Tā gluži nav. Pat Dievs valstis nedāvina, bet palīdz tai tautai, kas sasparojas veidot sev KOPĪGĀS MĀJAS.
Tādēļ, lūgsim varbūt tā: “Lielais Dievs, mēs Tev pateicamies, ka Tu devi izturību un svētību mūsu tēviem un vectēviem stāvēt par mūsu valsti, Latviju! Arī šodien mēs ceļamies to aizstāvēt, stiprini mūsu garu un svētī mūsu pūles!” Bet, tad ceļaties!
———
Kādēļ visa Eiropa šodien iet bojā? Manuprāt, tās ir tiešas sekas kristīgo teologu kļūmīgi veidotajam pašnāvnieciskam dievkalpošanas kultam, kurā nav atradusies vieta darbam mūsu pagastu, pilsētu, un valsts pārvaldē, ar mērķi, būt atbildīgiem savas valsts pilsoņiem. Kristieši – daudzu tautu “demokrātiskais vairākums”, ir padarīti par nebeidzamu svētku svinētājiem mēra laikā. Viņi ir apzināti iemācīti būt par sabiedriski amorfu, fanātisku pūli, kuri bez bībeles tekstiem, par savas valsts dzīvi, neko pat nezin. Tādēļ viņus bez pūlēm, visā Rietumu puslodē, izmanto polittehnologi saviem mērķiem vadot tos, pēc savas patikas – tie balso par bezdievjiem, liberāļiem un savas tautas postītājiem. Līdzīgi, kā patreiz absurdā "Gods(!!) kalpot Rīgai", kura nu mācītāju pavadā saslēdzas ar šodienas "Komunistisko partiju" – “Saskaņas Centru”.
Bet arī Latvijā vēl ir dzīva tautas infrastruktūra – tūkstošiem draudzes,- ja tās atmodīsies un kļūs par sabiedrības centriem, kā Brāļu draudžu laikā, viss mainīsies. Ja tas nenotiks, arī mūsu nākotne: krislams.
Diemžēl, jāmin slavenā doma – „kad to sapratīs visi, bieši ir jau par vēlu…"

    #4wilis dzelmeJuly 9, 2013, 12:01 am

    Rožkaln, vai tu turpini kalpot VDK?

#5wilis dzelmeJuly 9, 2013, 12:00 am

Rakstu nelasīju,jo Tālberga paranoja ir vispārzināms fakts – tikai viņš pats to vēl nav pamanījis. Tāpat Tālberga teksti ir slima cilvēka smadzeņu produkts. Jautājums ir aktuāls – vai psihiski slims un agresīvs cilvēks var vadīt radio? Vienīgais mierinājums – LKR klausās niecīga s-bas daļa, kas nepārzsniedz 1% no Latvijas iedzīvotājiem un LKR auditorija sarūk – jo šos naida izvirdumus, kas plūst no LKR nevienam veselīgi domājošam c-kam nevajag!

#6Gatis KalniņšJuly 12, 2013, 9:12 am

Katram viedoklim ir tiesības pastāvēt. Vislabāk par to ir pateikts hinduisma svētajā grāmatā Bhagavat-Gītā, kas ir daudz senāka nekā Bībele: Cilvēki pie Manis nāk pa daudziem ceļiem un uz ikviena no tiem Es viņus sagaidu…

#7spektrs.comJuly 12, 2013, 10:39 am

Vili, izskatās tā, it kā Jūs Tālberga kungu labi pazītu. Vienīgi tikai kuru, kādu savā iztēlē izdomātu personāžu, vai reālu cilvēku?
Tas man atgādina kādu notikumu no reālās dzīves. Kāds jauns cilvēks tik ļoti vēlējās izpatikt jaunajai draudzenei, ka uz ielas nejauši uzskrējis Maestro Raimondam Paulam. Pārsteiguma saviļņojumā viņš lūdza prominentajai personai vēlreiz paiet garām tajā vietā nedaudz vēlāk, kad viņš būs kopā ar draudzeni un pasveicināt viņu nosaucot vārdā. Pauls vēlējās izpalīdzēt un piekrita. Tā nu nedaudz vēlāk Raimods Pauls iet garām jaunajam pārim un sauc "Sveiks, Jāni!" Puisis atbild: "Ko Tev, vecais, atkal no manis vajag? Ej taču Tu …"
Lūk, ko nozīmē, kad negatavs, nezinošs, necienošs cilvēks ar zemu kultūras līmeni pēkšņi tiek pie vārda..

#8Gatis OzoliņšJuly 19, 2013, 5:36 am

Jūs rakstāt: "No garīgā aspekta likteņdārzs ir kapavieta mūsu valstij". Vai tad Dieva vārdu, kristietībU,ticību uzskatāt par vienīgo garīguma formu? Tibetas budismu, Dziesmu svētkus, spēju ziedot un ziedoties vērtējat kā "citus Dievus" kas traucē atzīt to "vienīgo pareizo". Tad kāpēc pašu ticības jeb reliģijas veidu ir tik daudz. Kristietība nav vienīgā mācība. Nerunājot nemaz par citām garīguma formām. Vai arī filozofiju noliedzat kā viltus mācību? Tā Jūs garīguma jāedzienu nepieļaujami sašauriniet,savai garīguma izpratnei piedēvējat vienīgās patiesības statusu.

#9Daniel BrynJanuary 2, 2015, 9:56 pm

Vai jūs jebkāda veida finanšu grūtībās? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai
parādu konsolidācijai, būvniecības, nekustamā īpašuma aizdevumu, refinansēt, personas
uzņēmējdarbības mērķiem vai ārkārtas naudu? Vai esat biznesa cilvēks vai
sievietes, kas plāno paplašināt savu biznesu, mēs piedāvājam aizdevumu visu veidu. ja ir interese sazinieties ar mums šodien, izmantojot [email protected] ar informāciju zemāk.

Pilns nosaukums:
VALSTS:
Kredīta summa VAJADZĪGA:
AIZDEVUMA ILGUMS:
Ikmēneša ienākumi:
Tālruņa numurs:
paldies,

Bryan mr

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.