„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Londonā – evaņģelizācija ar „Holy blues”

Foto: Vestminsteras katedrāle pretī tirdzniecības centram. Kontrasts iespaidīgs.

Londonā pie Vestminsteras katedrāles notika neparedzēts evaņģelizācijas pasākums blūza ritmos.

Lielbritānijā, Londonā slavenā Vestminsteras katedrāle ir gotikas stila baznīca, celta 13. gadsimtā. Šajā baznīcā ir kronēti visi britu valdnieki. Tā ir viena no ievērojamākajām Londonas vietām. Interesanti, ka pie varenās katedrāles atrodas arī tik pat iespaidīgs, bet mūsdienīgi stiklots tirdzniecības centrs. Kontrasts liels.
Tieši pie Vestminsteras katedrāles notika negaidīts un neparedzēts evaņģelizācijas pasākums blūza ritmos.
Taču šajā stāstā ir iekļauts ne tikai evaņģelizācija pie Vestminsteras katedrāles, bet arī laicīgo un kristīgo mūziķu pārdomas par to, kas ir labs un kas trūkst kristīgā muzikālajā pasaulē.
Sarunā piedalās: Crazy biker – bungas, Old wolf – solo ģitārists un mutes harmonikas virtuozs, Big daddy – bass un balss, Gills –klavieres, Golden Lady -solo balss.

Grupu „Holy blues” no Latvijas pašreiz pārstāv mūziķi no dažādām muzikālajām grupām, kuri kopā sanāk ik pa brīdim, lai brauktu tūrē pa Lielbritānijas klubiem, bāriem, viesnīcām un slēgtajiem pasākumiem. Taciņa jau ir iestaigāta. „Holy blues” Lielbritānijā labprāt gaida. Anglijas klausītājiem patīk arī grupas soliste Golden Lady, galvenokārt, tāpēc, ka ir no Latvijas un kristiete, kura dzied, ne tikai pazīstamu izpildītāju blūza dziesmas, bet arī savējās kristīgā garā. Dziedātāja nekad nepalaiž garām iespēju aprunāties ar klausītājiem, jo to viņa uzskata, par lielisku iespēju evaņģelizēt un liecināt par Jēzu Kristu.

Viņa saka: „Kristiešu uzdevums ir evaņģelizēt ne tikai jau ierastās vietās, bet arī ar savu talantu, spējām un iespējām tās izmantojot kā Dieva darba instrumentu, lai aizsniegtu arī tās dvēseles, kuras vientulībā slīgt bāros, klubos, viesnīcu saviesīgos pasākumos. Tieši tur mēs varam aizsniegt šis dvēseles runājot viņiem saprotamā valodā. Blūzs ir fantastika dvēseļu pazinēja. Apmeklētāji ieklausās dziesmās, kurās dzied, ne tikai par „lonely” un „broking hurt”, bet arī par to, ka „lonely” un „broking hurt” dziedinātājs ir Jēzus Kristus. Ceļš, kas var turpināties ar „happy and.” Viņi interesējas par dziesmu saturu, uzdod dažādus jautājumus un tad mūsu kopējā dziesma var sākties. Man pašai tā ir lieliska iespēja, kaut arī grupas dalībnieki nav kristieši un primārais iemesls, kāpēc brauc uz Londonu, tas ir tāpēc, ka mīl blūzu un ar to vēl var arī pelnīt, bet katrā ziņā ticu, ka Latvijā varētu parādīties jauni un spēcīgi kristīgi mūziķi, kuri varētu pievienoties arī blūza ritmos un braukt pa Latvijas pilsētām un ārvalstīm ar kristīgā blūza programmu.”

Evaņģēlija vēsts pie Vestminsteras katedrāles

„Gājām turp lai izbaudītu katedrāles varenību un pārliecinātos par izslavēto rezonanses spēku. Bet kā lai pārbauda? Jādzied! Tieši šāda mērķa vadīti esam no Latvijas šurp braukuši, lai paradītu Londoniešiem, ka arī Latvijā ir labi dziedātāji, turklāt tā bija laba iespēja ievingrināt balsi”-smejoties stāsta Golden Lady no grupas „Holy blues”.


Foto: Vestminsteras katedrāle

„Tas nebija ieplānots, mēs tikai gribējām mūsu dziedātāju „pavilkt uz zobu” viņai ir tāds izteiciens „jāiezīmē!” tad kaut ko pieraksta vai fotografē, es teicu, lai iezīmē arī šo vietu, bez mikrofona un fotoaparāta. Viņa daudz nedomādama sāka dziedāt dziesmu Amazing Grace.Mums nekas cits neatlika, kā šaut uz mašīnām pēc instrumentiem. Mēs jau zinām, ja mūsu dziedātāja sāk, kaut ko laist savā stilā, tad tas nozīmē, ka tūlīt viņai apkārt būs cilvēki, bet mums tas nozīmē, ka jāķer moments – PEĻŅA! Nepagāja ne brīdis, ka cilvēki sastājās mums apkārt. Big daddy nolika priekšā hūti un mēs sākām strādāt. Atmosfēra bija pienācīga. Katedrāle un „Holy Blues”.” – savos iespaidos dalās bundzinieks Crazy biker.

„Jā, kaut kādā momentā es pamanīju, ka esmu palikusi viena, bet tad, kad grasījos apklust, redzēju, ka cilvēki tuvojas, smaida, tātad patīk. Es turpināju dziedāt. Kad vīri atgriezās ar instrumentiem, sapratu, ka jāķer arī man īstais moments un sāku sanākušajiem stāstīt, ka esam Latvijas blūzmeņi un neesam gluži ielu muzikanti, bet vienkārši tā sanāca.. Tuvāk stāvošie pasmējās. Atmosfēra sasila. Uzlaidām dažas blūza dziesmas un aicinājām interesentus ierasties vakarā uz koncertu. Divi no jauniešiem arī atnāca. Uzstāšanās starpbrīdī bija iespēja ar viņiem vairāk aprunāties. Vienu no puišiem tikko pameta draudzene, viņš bija noskumis. Es teicu, ka ir Kāds šajā Pasaulē, kurš arī ir noskumis, jo jūtas pamests, kaut arī savu dzīvi ir atdevis pie krusta, lai mēs varam būt pestīti. Tā mēs visu pārtraukumu norunājām un es darīju visu, lai tikai pēc iespējas vairāk varētu pastāstīt par Pestītāju. Ierosināju viņam, kopā svētdien aiziet uz dievkalpojumu „Hillsong” draudzē. Viņš piekrita…” -stāsta Golden Lady.

Foto: Vestminsteras katedrālē

„Pārejam no Tavas tēmas uz mūsu?…” -pārtrauc solo ģitārists un mutes harmonikas virtuozs Old wolf. „Mēs esam no dažādām grupām. Saskrienam kopā, kad rodas iespēja „pahalturēt” ar blūzu. Blūzs ir sidrslieta. Ar to Latvijā nenopelnīsi, tāpēc spēlējam par ko maksā, bet ja ir iespēja uzlaist blūziņ, tad esam kopā. Lielbritānija ir atvērta blūzam, mūs labprāt sagaida. Un ja mums vēl līdz brauc „baltā” kura dzied kā „melnā” tad saskrien, lai paskatītos kā pilnā rīklē dzied baltā un pie kam vēl kristiete. Īpatnējs salikums. Tas piesaista.”- savu domu izklāsta Old wolf.

Kristieši neko nejēdz blūzā

„Kristieši neko nejēdz blūzā. Cik Jūs ziniet kristīgos blūzmeņus?! žēl paliek, skatoties uz mūsu Golden Lady. Kas viņai var stāties blakus? Tā mēs laižam kopā uz Lielbritāniju. Bet mēs jau neesam tā labākā kompānija. Viņa tik bīda tās kristīgās fīčas, bet mums jau tas ne diezko… Latvijā ir vajadzīga kristīgo mūziķu atdzimšana. Raut nost to stereotipisko domāšanu attiecībā par mūziku. Kristiešiem ir jāmainās, jāiet līdz laikmetam.
Man sanāca saruna ar „pastor”. Viņš teica, ka blūzs ir no sātana. Zin, gribējās viņam krāmēt pa „feisu”. Kristieši, Jūs esat galīgā purvā! Visu saskatīt tikai melnās un baltās krāsās. Ir loģiski, ka neba mūzika pati par sevi var būt sātaniska vai kristīga, bet kas to izpilda. Neba mums būtu jāmāca kristieši par mūziku, bet kristiešiem mūs. Jūs taču esat tā  zemes sāls.” – stāsta Big daddy – bass un balss.

Golden Lady- „Tas bija tradicionālās baznīcas mācītājs, piekrītu, ka daži mācītāji vēl dzīvo vakardienā, taču ir arī progresīvi domājošie ar skaidru nākotnes vīziju, piemēram, mans draudzes mācītājs. Starp citu pagājušo gadu, mūs aicināja piedalīties konferencē vienas harizmātiskās draudzes mācītājs, taču ētiska apsvēruma dēļ mums nācās attiekties.”

Old wolf skeptiski – „Tajā gadījumā ne tikai savējie nesaprastu… Kristīgā pasaulē ir pieņemts viss pa baltu velti, profiņus grib, bet maksāt par viņiem negrib. Viss Dievam, bet kas, ēst negribas?”
Golden Lady- „Cik man zināms, ir vietas, kurās viesmāksliniekiem maksā.”
Kristīgā un laicīgā mūzika

„Ar Tevi mums sākumā arī negāja viegli. Nebiji pārliecināta, ka kristīgais blūzs ir vajadzīgs Latvijas kristīgai auditorijai. Bet laicīgo blūzu tīrā vaidā arī nevēlējies. Bet vispār bez blūza arī nevari. Mirsti nost. Kāpēc tādiem kā Tev ir tā jāmokās? Savējie nepieņem, bet svešie gaida. Tajā ziņā, redzi, ārvalstīs viss ir vienkāršāk. Braucot ar mums uz Londonu, Tevi tur sagaida atplestām rokām. Tur ir pilni bāri, klubi, viesnīcas, slēgtie „party”. Bet kāpēc, nevarētu savu talantu izmantot arī tajos evaņģelizācijas pasākumos un koncertos? Kuros varētu bīdīt tās kristīgās fīčas.” -Neatlaidīgi diskutē Big daddy.

„Dievs saka, ka Viņš katru dienu kaut ko jaunu rada, tā dažkārt ir, ka kristieši atpaliek, bet arī mums ir jāiziet cauri attīstības procesiem. Mācītājiem arī ir savs uzdevums viņi runā par Pestīšanu. Viņus arī var saprast, jo ir mācītāji, nevis mūziķi. Domāju, ka mums trūkst praktiskas lietas. Teoriju zinām lieliski, bet kad tas jārealizē praksē, tad tik sākās… un ja nav pienācīga atbalsta un sapratne galvenokārt no mācītājiem, tad ir grūti. Mums trūkst tādi apmācības kursi, mūziķu nometnes, mūziķu apmaiņu programmas. Līdz ar to sanāk tā, ka katrs pa sevi. Mācītājiem būtu vairāk jāuzticas mūziķiem, nevis uz viņiem jāraugās ar skepsi. Viņi nezin muzikālo sfēru un tāpēc rodas vēlēšanās kontrolēt situāciju, roku turot uz pulsa, bet dažkārt tā roka ir jāatlaiž un jāļauj kristīgiem mūziķiem mierīgi attīstīties.
Mēs ieejam tādās galējībās, piemēram, galvenais, lai slavēšanas –pielūgsmes laikā būtu Svētā Gara klātbūtne, bet dažkārt palaižam garām to, ka uz kopējā fona daži labi indivīdi iziet cauri sveikā, jo Dieva žēlastība ir liela, bet viņi nemainās, nemācās. Cik reizes nedēļā trenējas? Cik nopietni uztver šo Dieva aicinājumu? Jā, viņi var būt pieredzējuši kristieši un tāpēc viņus laiž uz skatuves. Bet ja cilvēks dzied falši un nebaudāmi un tā, ka gribas no zāles skriet ārā… Daudzgadīgie kristieši pierod, ka cilvēks uz skatuves stāv vakardienu sasniegumu dēļ, bet vakardienas manna jau sapelējusi, to dažkārt nejūt, bet tie progresīvi domājošie pasaulīgie, atnākot uz draudzi un dzirdot kaut ko tādu, viņi taču to necietīs, lai arī kāds Svētais Gars tajā vietā mājotu. Mums ir jārēķinās arī ar jaunatnācēju intelektu, spējām, emocijām. Savādāk paši radām aizu aizstāvot aizvēsturiskas, reliģiskas dogmas un rituālus. Paši aizturot Svētā Gara izpausmes. Aizturot Svētā Gara izliešanos, avotu atvēršanos, jaunā vīna liešanu, ko jāpiebilst, nevar tikt ieliets vecos traukos.
Nesen biju fantastiskā slavēšanas un pielūgsmes nometnē. Nometnes vadītājs mūs mācīja par daudzām vajadzīgām lietām. Kad klausījos viņa vārdos un centos pēc iespējas vairāk visu pierakstīt, es tik ļoti alku pēc tā visa, kas tika runāts, ka šķita tā varētu klausīties diennaktīm. Cik, ļoti tas viss ir svarīgi un nozīmīgi!
Kaut kādā momentā es sevi pieķeru pie domas, ka tādas nometnes vajadzētu rīkot ne vien biežāk, bet arī tajās aicināt piedalīties mūziķus un slavētājus no dažādām draudzēm un… es tomēr noriskēšu un atļaušos pateikt… varētu kādus pasākumus vai nometnes, vai kā citādi tos nosaucot, uzrīkot starp kristīgiem mūziķiem un nekristīgiem, dalīties pieredzē, tiekties pēc profesionālisma kopā. Izprotot cits citu varētu rasties ne tiaki kopīgi projekti, bet arī tas būtu labs fundaments ar kura palīdzību varētu aizsniegt daudz vairāk jauniešu sirdis. Kopā runāt par ģimenes vērtībām. Kopā iesaistīties pret vardarbību izplatīšanos, narkotisko vielu lietošanu utt…
Fantastisks piemērs „Pasaule pret homoseksuālismu” Kad Latvijas tauta bija vienota. Tajā bija kristieši un dievturi, panki un metālisti, blūzmeņi un rokeri, bet visi mēs toreiz dziedājām vienu un to pašu dziesmu. Klausījāmies, kā starp muzikālo grupu uzstāšanos uz skatuves kāpa dažādu konfesiju mācītāji un runāja par to, kas pamatā ir homeseksuālisms, kā pret to cīnīties. Atceros, ka kāds mācītājs vairākas reizes atkārtoja, ka homoseksuālistus var izmainīt tikai Jēzus. Un dievturi, panki, dzelzgriezēji:) baikeri un kas vēl ne, visi kliedza: „Jēzus!”, „Jēzus!”. Mums kristiešiem vajadzētu būt atklātākiem pret sabiedrību un sabiedrībai pret kristiešiem. Barjeras ir jālauž abām pusēm..”.-aizrautīgi stāsta Golden Lady.

„Varētu uzrīkot tādus kopīgos labdarības pasākumus… Stendzenieka projekts bija labs, „vālējām pēc pilnas programmas”. Bet es vēl ko pateikšu, kristieši galīgi iesprūduši un tā trallallā dziedāšana un katrā vārda galā „Jesus” ir sen novecojusi dziesma, varbūt 80 – 90 gados tā gāja cauri, bet laikmetam jāiet līdzi. Jūsu evaņgēlizācijas pasākumi būtu pilni, ja uz tās skatuvēm Jūsējie laistu dažādu stilu kristīgos mūziķus, vēlams profesionaļus. Man kauns ieiet Jūsu baznīcās, kāds tur ir zems līmenis un Jūs vēlaties, lai mēs Jums sekotu? Vispirms sasniedzit mūsu līmeni mūzikā, lai vispār tādi kā mēs Jūsos ieklausītos. –saka Big daddy.

„Nu, kāds politiķis ir teicis: neskaties uz maniem darbiem, bet uz vārdiem”- smejas Golden Lady. „ Jā, praktiskas lietās Jūs varētu arī mūs pamācīt, bet mēs Jūs no garīgās puses nu, ja, protams, mācītāji nedaudz atlaistu to rociņu no pults”-atkal smejas Golden Lady.

„Bet vēl es redzu kā kristieši paši grauj savus kristiešus, tikai tāpēc, ka viņiem šūpulī ir ielikts citādāks talants, nekā lielākai daļai, tad gribas jautāt, kas Jūs par kristiešiem? Kur ir jūsu tolerance? Tu saki, ka Dievam kalpo dziedot korī. Kas Tu esi par kora dziedātāju? Tur vienkārši pazūd ar kristīgo stereotipisko „štampu” virsū. Korī dziedāt var visi, bet blūzu ne katrs. Tā kaklā dziedāšana koros bojā potenciālu.

Jā, Tu nezini notis, lai kā Tevi mācīju, tas Tev- augstākā matemātika, sāc uztraukties un tad ir „galīgā dēlī.” Bet Tev ir laba dzirde un ritma izjūta. Jāļauj izpausties, Tu esi solo dziedātāja un tas ir retums. Lai katrs spēj nodziedāt ar notīm, to ko Tu bez. Tas ir talants. Atceries pati, kā toreiz mums gāja ar akadēmiķiem no orķestra. Nespēja līdzi tikt, zin, kā, viss „iešansēts”, „šablons”.” -saka Big daddy.

„Kad ir runa par viņas dziesmām, brīžiem nevar saprast, ko viņa vispār grib panākt. Kādu jēgu tajā dziesmā grib ielikt, kāda dziesmas struktūra, bet viņu ir jājūt, tad viss ok. Atceros kā es sākumā liku taisnus gabalus dziedāt. Neiet un cauri. Tad es teicu: „Dziedi kā izjūti!” Tad tur bija ko dzirdēt… mēs visi bijām „out.” Sapratām, ka viņai nevar neko „vālēt pa taisno”. Taču Lady! Pakoriģējam, iesakām, ļaujam izteikties un viss aiziet kā smērēts. Tā ir, pie katra cilvēka jāmāk „piešauties”. Arī kristiešiem tas būtu jāsaprot.” –domu papildina Old wolf.

„Izpratne par blūzu sākumā man pat šķita smieklīga, kā viņa tur visu kopā samiksē ar kristietību, bet ieklausoties redzu, ka viņai ir sava loģika un neslikta, galvenais, ka „šansē!”
Vispār meitene ar „iekšām”. Iedod tik vaļu! Tas meitēns „uzvanda” kaut ko dziļu. Nekad nevar zināt, kas notiks tālāk. Tad mēs pamainījām taktiku. Mūsu soliste atšķiras ar to, ka viņa pazīstamo blūzmeņu dziesmās „izkož cauri savu odziņu” un necenšas atdarināt, bet izveido kaut ko jaunu savā ieturētā stiliņā un tas ir „labs” klausītāju ausīm. Ar savu šarmu viņa piesaista uzmanību, bet mums, protams, peļņu. – apmierināts saka Big daddy.

Gills (klavieres) atceras: „Kā mēs labi nopelnījām ar dziesmu „You are so beautiful”… Slēgtajā „party” –kāzās līgavainis savai līgavai bija iepriekš mums pasūtījis dziesmu „You are so beautiful”. Golden Lady izvēlējās Phil Driscoll interpretāciju. Pēc viņas izpildījuma šī dziesma bija topā, visur kur mēs to spēlējām, klausītājas bija slapjām acīm un pasūtīja to vēlreiz. Maksāja par to labi.”

„Man viņa tagad ir kļuvusi viena no mīļākajām dziesmām. Ļoti patīk.”-pastarpina „Holy blues” soliste. „Bet ziniet, pārdomājot iepriekš minēto, šķiet, ka problēma ir tāda, ka starp kristīgiem mūziķiem un laicīgajiem mūziķiem ir neredzama, nepārvarama aiza. Gluži kā starp valdību un tautu. Katram savi argumenti. Un brīžiem novecojuši.
„Big daddy, Tu saki, ka kauns ieiet baznīcā, bet par kuru baznīcu Tu runā? Saprotams, ka par kādu no tradicionālajām. Bet pagājušo gadu daļu no Jums es tomēr aizvedu uz „Hillsong” draudzi. Cik, ļoti Jūs negribējāt! Kristīgās fīčas un pastoru runas Jums nepatīk, bet kad slavēšanas laikā viens no Jums, nerādīsim ar pirkstu, kurš (smaida) skatījās lielām acīm un nepagāja ne brīdis, kā galvu kratīja un ar kāju uzsita ritmiņu, bet pēc dievkalpojuma visu ceļu tā arī noklusēja. Es zinu, ko nozīmē klusums, bez neviena epiteta izteikšanas. Patika!
Tā kā atvainojiet mūziķi ar 20 un vairāk gadu darba pieredzi arī Jūs mēdzat mālēt visu tik melnās krāsās un neatdzīstat, ka ir arī citas spektra krāsas. Viss šajā dzīvē ir nosacīts, kā teica Einšteins.”- savu domu izklāsta Golden Lady.
„Par ko Tu te runā?” (smejas Crazy biker un piebilst „šito” intervijā nerakstiet…provokācija…laža)
Golden Lady: „Aha, Jūs par mani varat, es par jums nē! Diskriminācija!” (arī piebilst, nu, to un arī to, ka es notis nezinu arī nerakstiet, ja?)

„Holy blues” nākotnes plāni

„Man patīk Golden Lady sacerētie kristīgie gabali, sakarīgi teksti un laba melodija. Tagad viņa plāno ierakstīt savu CD ar kristīgiem mūziķiem. Meklē tos. Kā viņai izdosies viņus atrast un apvienot kristīgo blūzu ar kristīgiem mūziķiem? Bet tas būtu tā vērts.”- par „Holy blues” nākotnes plāniem izteicās Big daddy.

Golden Lady aicina
„Holy blues” galvenais mērķis ir evaņģelizācijas pasākumi un CD ierakstīšana, tāpēc ja starp SPEKTRS lasītājiem atrodas muziķi, kuri ir arī blūza fani un vēlas spēlēt blūzu kopā ar „Holy blues” solisti Golden Lady, piesakies rakstot [email protected], un SPEKTRS redakcija Tavu vēstuli nodos Golden Lady.


 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.