Arheologi atraduši pierādījumus, kas apstiprina teoriju, ka apustulis Pēteris atradies ieslodzījumā pazemes cietumā, kur viņu pirms sišanas krustā ieslodzīja Romas imperators Nērons, – ziņo spektrs.com/marcisjencitis.lv
Šodien virs Mamertīnas cietuma, kurā Pēteris uzturējās pirms sodīšanas ar nāvi, atrodas Renesanses stila baznīca. Zināms, ka šī vieta kalpojusi kā kristiešu pulcēšanās vieta jau kopš viduslaikiem, taču pēc vairākus mēnešu ilgiem arheoloģiskiem izrakumiem Itālijas zinātnieki atraduši sienu gleznojumus un citus pierādījumus, kas apliecina, ka šī vieta ar apustuļa Pētera vārdu saistīta jau kopš 7. gadsimta, iespējams, pat agrāk. Sākotnēji tā bijusi kristiešu pulcēšanās vieta, bet jau ap 8. gadsimtu cietums pārveidots par baznīcu, un tas noticis ļoti īsā laika posmā.
Kā vēsta leģendas, apustuļi Pēteris un Pāvils tika ieslodzīti Mamertīnas cietumā imperatora Nērona uzsākto kristiešu vajāšanu laikā. Abi apustuļi esot brīnumainā veidā cietumā atraduši ūdens avotu un kristījuši cietumniekus un savus sargus. Pēteris tika sists krustā ar galvu uz leju 64. gadā. Viņu apbedīja uz pakalna, kur 250 gadus vēlāk imperators Konstantīns uzcēla Sv. Pētera baziliku.
Mamertīnas cietumu veidoja divos līmeņos pazemē izvietotas cietuma kameras. Pirmajā līmenī esošajās kamerās romieši ieslodzīja bīstamākos impērijas ienaidniekus, un tajās varēja iekļūt tikai caur atvērumu griestos. Cietums caur apakšzemes kanālu bija savienots ar Romas kanalizāciju, kurā izmeta bada nāvē mirušo cietumnieku līķus.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā