„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

24.02.2010. Ārvalstīs: Zinātnieki pierādījuši, ka slavēšana palīdz pārvarēt insulta sekas

dziedataja

Cilvēkiem, kuri insulta rezultātā ir zaudējuši runas spējas, zinātnieki iesaka ņemt dziedāšanas stundas,-ziņo spektrs.com atsaucoties uz BBC News.
Pēc speciālistu domām, dziedāšana palīdz iesaistīt smadzeņu nebojātos iecirkņus, kuri pēc tam uzņemas runas funkcijas. Šāds viedoklis tika apstiprināts klīnisku eksperimentu laikā, kad pacientu smadzenes piespieda reaģēt uz „melodisko terapiju”. Par pētījumu rezultātiem zinātnieki pastāstīja Sandjego notikušajā Zinātnes virzīšanas Amerikas asociācijas sēdē.
Šis fenomens, kad insultu pārcietušie cilvēki zaudējot runas spēju tomēr var dziedāt muzikālas frāzes, mediķiem jau sen ir pazīstams. Tomēr, zinātnieki jau sen gribēja saprast tā mehāniku un, šķiet, ka beidzot pētījuma autoram, Harvardas  universitātes neiroloģijas profesoram Gotfrīdam Šlaugam tas beidzot ir izdevies.
Profesors Šlaugs apvienoja terapiju ar skenēšanu „lai tiktu skaidrībā, kas patiesībā notiek smadzenēs”, kad pacients mācās dziedāt. „Nezināmu iemeslu dēļ, smadzeņu labā puslode nav tik aktīva, kā kreisā, kura arī atbild par runas funkcijām. Ja jūs sabojāsiet kreiso daļu, tad labajai būs grūti pārņemt tās funkcijas”, – saka profesors. Taču, kad pacienti ietērpj vārdus melodijā, viņi ļoti atvieglo labās puslodes, kur sāk veidoties nepieciešamās saites, darbību.
Jau pēc pirmās nodarbības cilvēki, kuri bija pārcietuši insultu un tā rezultātā zaudējuši spējas sakarīgi runāt, sāka veidot vienkāršus teikumus, kuros katrai zilbei atbilst noteikta melodijas nots. Pacientiem arī tika piedāvāts uz katru zilbi sasist plaukstas. Pēc profesora Šlauga teiktā, tas „ieslēdz iekšēju metronomu”, kurš paaugstina muzikālās terapijas efektivitāti.
Pēc Sandjego neiroloģijas institūta doktora Anirudha Pateļa vārdiem, jaunais pētījums kļuvis „par nopietnu izrāvienu saistības starp mūziku un smadzenēm izpētes jomā”. „Cilvēki bieži domā – kurā smadzeņu daļa atbild par mūzikas uztveri? Bet atbilde ir pavisam vienkārša – jebkura vieta virs kakla”, – teica Pateļs.
Čikāgas ziemeļrietumu universitātes doktore Ņina Krauss arī pētīja mūzikas iedarbību uz smadzenēm un reģistrēja reakciju izmantojot galvā ievietotus elektrodus. Krausai izdevās attēlot smadzeņu šūnu aktivitāti attiecīgi kā tās uzvēra skaņas signālus. „Neironi darbojas izmantojot elektrību un tāpēc, ja ieraksta smadzeņu elektrisko aktivitāti, tad to pēc tam var atskaņot caur skandām un fiziski dzirdēt, kā dzied smadzenes”, – saka doktore. Pēc viņas teiktā, muzikālā iedarbība arī uzlabo citas smadzeņu funkcijas, tādas kā spēja lasīt, kas vēlreiz apstiprina nodarbošanās ar mūziku nozīmību jau kopš agra vecuma.

1 komentārs

#1BezplatnoJuly 31, 2010, 4:18 am

it was very interesting to read spektrs.com
I want to quote your post in my blog. It can?
And you et an account on Twitter?

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.