Šodien, 10 00, Doma baznīcā, kā jau tas ierasts ikkatru gadu, norisinājās leģionāru piemiņas dievkalpojums. Dievkalpojums iesākās ar dziesmu „Daugavs’ abas malas”.
Dievkalpojumā pulcējās apmēram 300 cilvēku, tostarp ne tikai sirmgalvji, bet arī esošie un bijušie politiķi un citu vecumu atbalstītāji. Vairāki jaunieši atbalstīja norisi ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogiem,-ziņo spektrs.com
Šajā gadā piedalījās liels skaits vietējo un ārvalstu žurnālistu, fotogrāfu, TV. Interese samilzusi.
Dievkalpojumā tika atgādināts par Latvijas vēsturi sakarā ar 16. marta latviešu leģionāru pretestības varonību un Dieva doto zemi Latviju.
Dieva vārdos ieklausījās arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi: Dzintars Rasnačs; Ilmārs Latkovskis; Kārlis Krēsliņš; Inese Laizāne; Vineta Poriņa; Dzintars Kudums; Ināra Mūrniece; Raivis Dzintars, kā arī Jānis Dombrava.
Dievkalpojuma laikā notika arī ārpus baznīcas sienām organizējoša rosība, izrādījās, ka (VL-TB/LNNK) domubiedrs Jānis Sils atvedis leģionāru piemiņas gājienam paredzētos plakātus. Uz vieniem plakātiem uzskatāmi attēloti pārsvītroti nacisma un komunisma simbolika, taču uz citiem uzraksti „Nē – okupācijas varai! Jā – brīvai Latvijai!”.
Iepriekš premjera Dobrovska izteiktie komentāri par to, ka politiķiem tostarp Ministriem nav jāapmeklē 16. marta gājiens, jo kā gan mūs sapratīs ārvalstis, acīmredzot nav ņemts vērā, jo jau 9 00 no rīta pie Brīvības pieminekļa ar ziediem rokās policistus un žurnālistus pārsteidza sārtā apģērbā tērptā Eiroparlamentāriete Ždanoka. Kaut arī izskanēja replika, vai tikai kundze nav sajaukusi pieminekļus, taču politiķe pēc ziedu nolikšanas žurnālistiem paskaidroja, ka esot ieradusies, lai pieminētu nacisma upurus.
Savukārt pēc dievkalpojuma piemiņas gājienu pavadīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Parādnieks, Saeimas deputāts Raivis Dzintars un deputāts Jānis Dombrava. Gājienā piedalījās arī mācītājs un teoloģijas zinātņu profesors Guntis Kalme.
Zīmīgi, ka mācītājs kādam žurnālistam paskaidroja, ka šo dienu viņš uzskatot par nacionālo pretestības dienu. Bet skatījumā no garīgā viedokļa mācītājs piebilst, ka Latviešu leģionāri aizstāvēja Dieva doto dzimtenes dāvanu. Noslēdzot domu mācītājs uzdeva retorisku jautājumu: „Kāpēc mums par to būtu visu laiku jāattaisnojas?!..”
0 komentāri
Uzraksti, ko domā