„Un Dievs Tas Kungs ņēma cilvēku un ielika viņu Ēdenes dārzā, lai viņš to koptu un sargātu”. (Moz.2: 15) No tā izriet, ka pirmā lieta, ko Dievs lika cilvēkam darīt, tas ir strādāt! Ādamam nebija laika garlaikoties. Tā tas bija paredzēts. Bet ko darīt, ja nomoka garlaicība? Varbūt sākt ar kaut ko nodarboties? Katrā ziņā zinātniekiem ir savs viedoklis, – ziņo spektrs.com
Britu zinātnieki pierādījuši, ka cilvēks var burtiski nomirt no garlaicības. Kā tika noskaidrots, garlaicība un neapmierinātība ar dzīvi, var izraisīt bīstamas saslimšanas,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz Mail Online.
25. gadu laikā, izpētot aptuveni 7000 respondentu, zinātnieki atklāja, ka cilvēki, kuri sūdzas par garlaicību, riskē nomirt vēl jaunībā, bet tie, kuri dzīvo izjūtot spēcīgas skumjas vairāk ir pakļauti sirds kaitēm un riskam nomirt no sirdstriekas, nekā tie, kuri ar savu dzīvi ir apmierināti.
Mirstība starp tiem, kuri cieta no garlaicības, bija lielāka par 40%. Pēc zinātnieku domām, lielā mērā to veicināja kaitīgie ieradumi, tādi kā, tiekšanās pēc alkohola un smēķēšanas, ar ko nelaimīgie cilvēki centās aizpildīt tukšumu dvēselē.
Lai izvairītos nomirt garlaicībā, psihologi iesaka „riska grupā” (piemēram, cilvēkiem, kuri strādā garlaicīgu darbu) esošajiem cilvēkiem, piepildīt savu dzīvi ar daudzpusējiem hobijiem, kuri nebūtu saistīti ar kaitīgiem ieradumiem. Viņi arī uzskata, ka motivācijas un iedvesmas trūkumu, kas var pāraugt depresijā, var uzveikt pārslēdzot uzmanību no sevis uz citiem cilvēkiem. „Tā vietā, lai ciklētos uz sevi, vajadzētu padomāt, ko viņi varētu izdarīt ģimenes, draugu, kolēģu un gala beigās sava bosa labā”, – saka psihologs Grems Praiss.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā