Sulmonā pāvests tikās arī ar jauniešiem. Tikšanās bija sarīkota Sulmonas katedrālē un tajā piedalījās arī bīskaps un priesteri. Benedikts XVI pateicās par uzdotajiem jautājumiem un uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi domāt, jautāt, tiekties pēc patiesības,- ziņo spektrs.com/katedrāle.lv
„Jūs protat izmantot prātu un sirdi, un tas nav maz!” teica pāvests jauniešiem. Viņš uzsvēra, ka galvenais šai pasaulē ir iemācīties lietderīgi izmantot Dieva dāvāto intelektu un gudrību. Benedikts XVI piebilda, ka Sulmonas un tās apkārtnes iedzīvotājiem pagātnē nebija daudz līdzekļu, lai studētu, vai apliecinātu sevi sabiedrībā, taču viņiem piederēja tas, kas cilvēku dara bagātu – tā bija ticība un morālās vērtības. Tās, savukārt, veido personu un civilo sadzīvi.
Pāvests konstatēja, ka jauniešu uzdotajiem jautājumiem ir pozitīvais un negatīvais aspekts. Pozitīvais ir kristīgās dzīves vīzija un izglītība, kas, acīmredzot, ir saņemta no vecākiem, vecvecākiem, kā arī no skolotājiem, priesteriem, katehētiem. Negatīvais aspekts ir konkrētās problēmas, kas rada grūtības, lai ar mieru un optimismu raudzītos nākotnē. Taču pie šī aspekta pieder arī neīstas vērtības un iluzori modeļi, kas tiek piedāvāti kā dzīves pilnveidotāji, bet patiesībā, to iztukšo. Lai šīs ēnas neaptumšotu jauniešu dzīvi, pāvests piedāvāja glabāt vēsturisko piemiņu, tai skaitā svēto dzīves piemēru.
Benedikts XVI runāja arī par lūgšanu. Viņš teica, ka īsta lūgšana nav ārpus šīs realitātes. Viens no jauniešu uzdotajiem jautājumiem bija šāds – kā dzīvot pasaulē, bet nebūt no šīs pasaules? Pāvests sacīja, ka to var izdarīt, pateicoties tieši lūgšanai, personīgam kontaktam ar Dievu. Lūgšana nenozīmē vārdu pavairošanu, bet gan nostāšanos Dieva priekšā.
„Ticība un lūgšana neatrisina problēmas, bet palīdz tās risināt ar jaunas gaismas un spēka palīdzību,” teica Svētais tēvs. Viņš aicināja jauniešus pilnībā nodoties Kristum un meklēt problēmu risinājumus kopā ar citiem. Sulmonas zemes viesis uzsvēra, ka kristieša atšķirības zīme ir tā, ka viņš nekad nav individuālists. „Varbūt kāds varētu iebilst, sakot, ka Baznīcas vēsturē ir bijuši daudzi eremīti, mūki vientuļnieki, tai skaitā arī Celestīns V,” teica pāvests. Viņš paskaidroja, ka arī vientuļa lūgšanas un gandares dzīve ir kalpošana kopienai. Mūki nedzīvo sev, bet citiem. Viņu kontemplatīvā lūgšanu dzīve ir veltīta Baznīcai un sabiedrībai.
Tikšanās noslēgumā pāvests uzsvēra, ka Dievs no dzīves neko neatņem, bet bagātina to „simtreiz” vairāk un dara mūžīgu. Benedikts XVI rosināja jauniešus glabāt dedzību, dzīvesprieku un liecināt par Dievu saviem vienaudžiem. „Ejiet Evaņģēlija ceļus, dārgie jaunieši un jaunietes! Mīliet Baznīcu, mūsu māti! Esiet vienkārši un skaidri sirdī! Esiet lēnprātīgi un spēcīgi patiesībā! Esiet pazemīgi un dāsni!” ar šādiem vārdiem Svētais tēvs šķīrās no Abruccu jauniešiem un novēlēja viņus svētā Pjetro Celestīna un Jaunavas Marijas aizbildniecībai.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā