Satrakots Indonēzijas musulmaņu pūlis, kas pieprasīja sodīt ar nāvi kādu 58 gadus vecu kristieti Antoniusam Bavenganam, tomēr piesprieda piecu gadu cietumsodu un notiesāts par islāmu zaimojošu skrejlapu izplatīšanu, vakar sāka dedzināt baznīcas un iesaistījās sadursmēs ar policiju.-ziņo spektrs.com/LETA
Ahmadiju sektas locekļu slepkavību nosodījušas pasaules cilvēktiesību aizstāvju organizācijas, pieprasot veikt izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kāpēc linčotāju pūli nav apturējusi policija. Lai gan ASV prezidents Baraks Obama, pagājušā gada novembrī apmeklējot Indonēziju, to slavēja par “reliģiskās iecietības garu” un stādīja Džakartu par “piemēru pasaulei”, cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Amnesty International” norāda, ka valstī neiecietība pieņemas spēkā, bet valdība nespēj aizsargāt reliģiskās minoritātes un saukt vainīgos pie atbildības. Policija zināja par gaidāmo uzbrukumu, taču neiejaucās. Tā vietā likumsargi brīdināja sektas locekļus, aicinot bēgt.
“Šodien prāva beidzās. (..) Pūlis skandēja, ka viņam jāpiespriež nāvessods vai arī viņš jāizdod sabiedrībai,” aģentūrai AFP pavēstīja provinces policijas pārstāvis.
Protestētāji pie tiesas nama skandēja: “Nāvi, nāvi!” Pēc tam ar saucieniem “dedzināt, dedzināt!” viņi devās uz baznīcām.
Kārtējais reliģiskās vardarbības uzliesmojums vislielākajā musulmaņu valstī noticis brīdī, kad pieaug pret Indonēzijas valdību izdarītais spiediens, pieprasot savaldīt reliģiskos fanātiķus un realitātē parādīt bieži piesaukto uzticību dažādībai.
“Indonēzija ir iecietīga valsts, kurai vajadzētu būt nosodošai pret ekstrēmistu grupām,” komentējot pastrādāto noziegumu, norādīja komisijas priekšsēdētājs Leonards Leo. “Indonēzijas valdībai ir laiks saukt viņus pie atbildības par vardarbību un to izplatīto naidu.”
cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Amnesty International” norāda, ka valstī neiecietība pieņemas spēkā. “Šis brutālais uzbrukums atspoguļo Indonēzijas valdības ilgstošo nespēju aizsargāt reliģiskās minoritātes (..) un saukt vainīgos pie atbildības,” uzsvēra “Amnesty International” Āzijas un Klusā okeāna reģiona nodaļas direktore Donna Gesta.
Indonēzijas prezidents Susilo Judhojono nosodījis linčošanu, taču aizstāvēja likumu, ar kuru ahmadiju sektai aizliegts izplatīt savu ticību un kas tiek izmantots uzbrukumu attaisnošanai. Lai gan Indonēzijas konstitūcija garantē reliģisko brīvību, pieaug vardarbība pret minoritāšu pārstāvjiem, tostarp arī pret kristiešiem.
Lai gan Indonēzijas konstitūcija garantē reliģisko brīvību, kopš 2008.gada pieaug vardarbība pret minoritāšu pārstāvjiem, tostarp arī pret kristiešiem.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā