Kas ir tas “iepriecinājums” (Jes. 40). Man jāatzīstas, ka nepatīk mūsu vārds “ieprieciniet”. Ir tāda kā “don’t worry, be happy” piegarša! Drīzāk doma, kā latīņu un grieķu tekstos – pareizākais tulkojums būtu “drošini, mierini, stiprini, utt”.
Bet, pat tās idejas neatbild manu galveno jautājumu: drošini, stiprini, mierini… kāpēc?-ziņo spektrs.com prāv. emer. Dr. Fritz T. Kristbergs.
Atbilde atrodama mūsu pašu dzīves apstākļos: ja tu domā, ka viss tavā un tavas sabiedrības dzīvē ir kārtībā, tad tev drošinājuma, mierinājuma un līdzīgas lietas nav vajadzīgas!
Bet esmu pārliecināts, ka mums visiem dzīve ir tāda, kura būtu neiespējami turpināt bez iedrošinājuma, mierinājuma, un pat “iepriecinājuma”! Tos saņemam – paldies Dievam – no ģimenes, laulātā drauga, bērniem, draugiem (jā, ja –tie arī reizēm ir tie paši, kas dara tavu dzīvi nedrošu, nemierīgu, ne priecīgu….bet…). Un, Baznīcā un garīgā amatā, mēs arī varam reizēm tiešām mierināt, drošināt un iepriecināt tos, kas ir dzīves tumsībā un bēdās. Bet pantiņu nobēršana un svētku sentimentalitāte to nespēs darīt. Ir vajadzīgs tāds patiess vārds, kādu Jānis un Jesajas sludināja. Tas vārds bieži nav esošām valstīm, varām un sabiedrības iestādēm pieņemams. Atceraties, kas notika ar Jāni Kristītāju?!? Varbūt tas arī tev nav tiešām pieņemams?
Jānis Kristītājs
Dažas domas par Jāni Kristītāju: ko tu darītu, ja viņš tev paradītos? Nav tik traks šis jautājums, jo tādi cilvēki ir vienmēr mūsu sabiedrībā. Tie mūs brīdina par mūsu neapdomāto patēriņa dzīvi, tie atgādina par dabas izpostīšanu un saindēšanu, tie kliedz pret netaisnībām mūsu sabiedrībā, tie rada jaunas iespējas, tie brīdina, ka nevaram turpināt to kā darām.
Pravieši mūsu dzīvē
Jānis Kristītājs bija apģērbts tradicionālas pravieša drānās. Bet šodien, varbūt Dievs mūs uzruna caur citiem, kuri ģērbti mums nepieņemamā veidā: varbūt….tā musulmaņu sieviete ar galvas lakatu vai hijab mūs uzrunā par mūsu sadzīvi; varbūt tas jaunietis ar to uzbāzīgu tetovējumu stāsta ko prātīgu par sabiedrībā valdošo netaisnību; varbūt tas cilvēks, kurš ubago tev ko stāsta par Dieva mīlestību; varbūt tas uzņēmējs savā glaunā uzvalkā tev tiešām var ko teikt tev par centību; un visbeidzot varbūt tam bērnam tiešām ir izdoma, kura spēj mainīt pasauli!
Lasot evaņģēliju aprakstus par Jāni Kristītāju, mēs parasti iedomājamies, ka esam (vai droši vien mēs tajā laikā būtu..) starp Jāņa klausītājiem un mācekļiem. Bet man ir aizdomas, ka vairums no mums būtu tie, kuri stāvēja krastmalā kopā ar farizejiem un citiem, un diezgan skeptiski vērotu šo radikālo un trako sludinātāju, atmestu viņam ar roku un “Eh, ko viņš pļāpā…”
Adventa mieru un prieku visiem vēlot, prāv. emer. Dr. Fritz T. Kristbergs
0 komentāri
Uzraksti, ko domā