Iecerēts, ka no 2011. gada 1. septembra skolās Latvijas vēsturi sāks pasniegt kā atsevišķu mācību priekšmetu. Tomēr rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas arī šajos plānos var ieviest savas korekcijas,-ziņo spektrs.com/Latvijas Avīze
Mācību priekšmeta “Latvijas vēsture” ieviešanu savās priekšvēlēšanu programmās pilnīgi nepārprotami pieprasa tikai divi politiskie spēki no tiem, kas iesnieguši savus sarakstus Centrālajai vēlēšanu komisijai – “TB”/LNNK un “Visu Latvijai” izveidotā nacionālā apvienība, kā arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Otrie gan šo jautājumu jau vilcinājuši vismaz četrus gadus, kopš ZZS pārstāvji vada Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), vairākus gadus pasniedzot Latvijas vēsturi 40 skolās eksperimentālā kārtā, pēc tam analizējuši rezultātus un gatavojuši mācību priekšmeta standarta projektu, kurš gan joprojām nemaz nav iesniegts valdībā.
Izvairīgi par Latvijas vēsturi runā arī “Par labu Latviju”. Apvienības garajā programmā norādīts, ka Latvijas vēsture būs obligāts mācību priekšmets. Tas gan arī tagad ir obligāts, tikai tiek pasniegts “komplektā” ar pasaules vēsturi. Tomēr apvienība nedomā, ka no viņu puses tā būtu maldināšana. “Nav jau tik svarīgi, kā šos priekšmetus sauks. Mūsu uzstādījums bija, ka šā mācību priekšmeta galvenais uzdevums ir stiprināt jauniešu patriotismu, izglītojot par Latvijas vēstures notikumiem un parādot pasaules vēsturi caur Latvijas notikumu prizmu, nevis otrādi,” paskaidroja apvienības preses sekretārs Edgars Vaikulis.
Līdzīgi rīkojusies arī “Vienotība”, kura savā programmā runā tikai par izglītības sistēmas uzdevumu veicināt Latvijas vēstures izpratni, bet nekonkretizē, kādā veidā Latvijas vēsture būtu jāpasniedz. “Ja nākamajā valdībā izglītības ministrs būs mūsu cilvēks, tad arī šāds programmas teksts mums ļaus likt Latvijas vēsturi kā atsevišķu priekšmetu,” uzskata “Vienotības” priekšvēlēšanu programmas izveides koordinatore Silva Bendrāte. Bet par veselības mācību apvienība jau savā programmā norādījusi, ka tam jābūt obligātam, atsevišķam priekšmetam.
“Saskaņas centrs” un “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”, protams, vēstures mācīšanu savās programmas ignorē. Īpašu uzmanību tai nepievērš arī partija “Par prezidentālu republiku”, kas toties pieprasa sporta stādīšanu “valsts kulta līmenī”.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā