„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kurzemes jauniešu dienas “Mīlestībā vienoti” ar Renāru Kauperu un citiem

Raksta autors: muzikālās grupas “TĒVA CEĻŠ” dziedātāja Sindija Tuča.

Gatavojoties Vispasaules jauniešu dienām, kas notiks 2016. gadā Krakovā, Polijā, tika aicināti piedalīties arī Kurzemes jauniešu dienās Saldū. Šīs dienas bija ar starpkonfesionālu raksturu, jo aicināti piedalīties arī citu konfesiju jaunieši. Tas bija skaists laiks, lai satiktos un sadraudzētos.

27. jūnijā ar Latvijā pazīstamu mūziķu liecībām un dziedājumiem, Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā,  Jāņa Rozentāla ielā 16, iesākās Kurzemes jauniešu dienas “Mīlestībā vienoti.” Sestdien, 28. jūnijā, jaunieši klausījās lekcijas. Piecās radošās darbnīcās Jauniešu dienu dalībnieki apguva ģipša sejas masku izliešanu, cīņas mākslu, mūzikas, teātra un ielu dejotāju prasmes. Tāpat programmā tikušas iekļautas sporta spēles, Tezē lūgšanas kopā ar luterāņu mācītāju Kristu Kalniņu, pielūgsme un slavēšana, kuru vadīja „Ex Animo” un Raimonds Tiguls. Jauniešu dienas Saldū norisinājās līdz 29. jūnijam un noslēdzās ar pasākumu pēc gājiena pa Saldus pilsētu.

Atklāšanas pasākumā piedalījās mūziķi Lauris Valters, Kārlis Būmeistars (Kaža), grupas “Prāta vētra” solists Renārs Kaupers un muzikālais sastāvs “TĒVA CEĻŠ”. Katrs no mūziķiem klātesošos jauniešus aicināja vienoties dziesmās, kā arī padalījās ar personīgo pieredzi ejot garīgo ceļu, un pārdomāja ko ikdienā nozīmē būt labam cilvēkam.

Dievnamā bija apskatāma akcija “Par dzīvību” instalācija – betona bērniņu skulptūras, kuras simbolizē abortu skaitu, kas Latvijā vidēji tiek izdarīti vienā dienā. Katrai skulptūriņai blakus ir plāksne ar patiesu stāstu, kāpēc šim mazulim nebija lemts piedzimt.

Bīskaps Pāvils Brūvers uzrunājot jauniešus pauda, ka gudrais Salamans jauniešiem ir devis šādu padomu: “Priecājies, jaunekli, savā jaunībā, un lai tava sirds labi jūtas savās jaunības dienās; staigā tos ceļus, ko tava sirds kāro, un ej pakaļ tam, kas patīk tavām acīm; zini tomēr, ka Dievs par visu to prasīs no tevis nolēsumu!”

Lai Dievs dod, ka Jauniešu dienas Saldū labi izdodas! „Teiciet To Kungu, jo Viņš ir žēlīgs, dziediet Viņa Vārdam, jo Viņš ir mīlīgs!”(Ps.135:3) Lai Debesu Tēvs pār jums bagātīgi izlej savu Svēto Garu un iepriecina jūsu dvēseles! Lai jūsu kopā būšanas prieks kļūst par labu liecību daudziem, kas Kristus mīlestību vēl nepazīst, un lai jūsu vidū šo mīlestību un prieku piedzīvojuši, viņi nāktu pie Patiesības atziņas un Mūžīgās dzīvības cerības.

TĒVA CEĻŠ

Mums kā pavisam jaunam muzikālam sastāvam “TĒVA CEĻŠ”  un bērnu dienas centru ” SAPNIS” ir izveidojusies laba sadarbība ar katoļu jauniešiem, bijām jau otro gadu uz Gančavskām Katoļu bērnu nometnē, tāpat arī mūsu sastāvs bija arī Tukumā un Āgenskalnā ielu evaņģelizācijā “No mīnusa uz plusu” ietvaros.

Saldus kultūras nama vadītāja Santa par “TĒVA CEĻŠ” dzirdējusi labas atsauksmes un uzaicināja, lai “Tēva Ceļš” sastāvs piedalītos Kurzemes jauniešu dienas atklāšanas koncertā Saldus Romas katoļu baznīcā! Mēs ar prieku, protams, piekritām. Ieejot baznīcā mūs sagaidīja milzīgā AKUSTIKA.. Izsakot vārdu, kas atbalsojās vēl ilgi. Protams, uzreiz doma – kā te vispār ar tik daudz instrumentiem būs iespējams ko spēlēt!!! Bijām ar diviem „sintņiem”, basģitāru, solo ģitāru, čellu un 3 vokāliem! Bet viņiem ir labi skaņotāji pie pults, visu izskaņoja ļoti labi, kaut jāsaka, ka pie skaņas bija jāpierod!

“Tēva ceļš” iesāka koncertu, bet turpināja “Tēva Ceļš” jauniešu sastāvs, kurš guva tik lielas ovācijas, kādas vēlāk tika tikai Renāram Kauperam. Visi, kuri zināja dziesmas dziedāja viņiem līdzi un vienojās dziesmās, lai kopā slavētu un pagodinātu Dievu!

LAURIS VALTERS

Kā nākamais uzstājās brīnišķīgs dziedātājs LAURIS VALTERS, kas visus klātesošos pārsteidza ar savu virtuozitāti lēkājot pa notīm sākot no ļoti zemām līdz falsetam, tai pat laikā ar tādu garīgo pamatu un dziļumu Kristū! Bija patiešām liels baudījums viņā klausīties!

Kaža

Mēģināja stāstīt par Dievu pašam īsti vēl Viņu nepazīstot, bet ticams, ka viņš ir ceļā, lai šis CEĻŠ, pa kuru Viņš iet kļūst KRISTUS.

Renārs Kaupers

Ieradās arī visu ilgi gaidītais mākslinieks Renārs Kaupers, kas visus atkal jau atbruņoja un paņēma ar savu neviltoto īstumu, sirsnību un harizmu, kas viņam nenoliedzami piemīt! Brīvi iesākot stāstu, kā viņš nokļūdijies tikai par 150 km aizbraucot nevis uz Saldu, bet Bruknu. Bet pateicoties tam, ka tagad ir Kristietis, tas viņu nav iedzinies panikā, jo tā lielā atšķirība ir, ka viņam ir paļāvība uz Dievu, ka vienalga kas atgadās viņš būs, viņš nokļūs un viss atrisināsies! Un tā arī notika šoreiz – Renārs paspēja laikā un priecēja ar jaukām dziesmām, nobeigumā mudinot tos, kuri ir atraduši šo stipro pamatu, kas ir Jēzus Kristus, nenomaldīties no šī ceļa un atbalstīt viens otru šajā ceļā!

R.Kaupers savā liecībā atklāja, ka viņa meklējumi pirms kristietības bija saistīti ar austrumu reliģijām, jauniešiem novēlēja izturību ceļā, kura pamats ir Kristus un Evaņģēlijs. Bet, ja kādam dzīvē sanāk paklupt vai novirzīties no ceļa, lai blakus vienmēr ir labi cilvēki, kas palīdz atgriezties.

Daudziem klātesošiem iepatikās stāsts par dziesmu “Mazā bilžu rāmītī”. Par mazu foto, ar attēloto Jēzu,  kuru Viņš atradis Murjāņos Imanta istabā, un uz šīs bildītes otrā pusē bija rakstīti vārdi “LAIKI MAINĀS, LAIKI JŪK, LAIKA DAUDZ VAIRS NAVA” Šie vārdi ir pavēruši Renāram daudz lielākus dziļumus šajā dziesmā, kuru klātesošie varēja izbaudīt.

Paldies viņam un paldies visiem māksliniekiem ar kuriem kopā bija šī lieliskā izdevība baudīt šo gaisotni esot tur un noslēdzot šo atklāšanas koncertu ar visiem pazīstamo dziesmu “SVĒTĪ KUNGS” kuru sacerējis Romāns Grantovskis,!

Mēs vēlam savai zemei Dieva svētību un, lai tā, jo vairāk izplatītos mums jāsāk pašiem ar SEVI! Lai mēs stipri stāvam un iesakņojamies Kristū, kas ir VIENĪGAIS ceļš, patiesība un dzīvība!

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.