Šodien, Latvijas Radio ģenerāldirektors apturējis studentu radio NABA raidījumu par vēsturi “Tēvijas laikmets”, publiski paustās attieksmes dēļ pret ebrejiem, proti, par ebreju dalību latviešu izsūtīšanā uz Sibīriju. Šādi vārdi radīja sašutumu Izraēlas vēstniecei Latvijā Hāgitai Ben Jakovai,- ziņo spekts.com/ Latvijas Televīzija „Panorāma”.
Arī mediju eksperti, kuri jau analizējuši raidījuma saturu, uzskata, ka tas ebrejiem kā tautībai piedēvē kolektīvo vainu.
Raidījuma vadītājs Roberts Klimovičs uzskata, ka šis ir mēģinājums aizbāzt viņiem [arī otram raidījuma žurnālistam Leonardam Inkinam] muti, un pēc šīs cenzūras turpinās darboties interneta vidē.
„Tautībai tiek piedēvēta kolektīvā vaina. Tas netiek pamatots ne ar kādiem vēsturiskiem faktiem. Mūsu lēmums ir konkrēto raidījumu „Tēvijas laikmets” apturēt uz laiku, kamēr tiek noskaidroti visi notikušā apstākļi,” sacīja Sabiedriskā medija vadītājs Jānis Siksnis.
Vadītājs arī norādīja, ka 20.martā izskanējušais raidījums „nekādi nav savienojams ar sabiedriskā pasūtījuma principiem, ne ar Latvijas Radio rīcības kodeksu”.
20.martā radio ēterā izskanēja raidījums, par kuru protestu Nacionālai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) iesniedza Izraēlas vēstniecība. NEPLP nolēma ierosināt administratīvo lietu par Radio Naba 20.marta raidījumu „Tēvijas laikmets”. Pēc lietas ierosināšanas padome no raidījuma veidotājiem un radio vadības sagaidīs paskaidrojumus, pēc tam NEPLP mēneša laikā pieņems galīgo lēmumu.
Divi likumi
Pastāv Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pants, saskaņā ar kuru programmās un raidījumos nedrīkst ietvert „mudinājumu uz naida kurināšanu vai aicinājumu diskriminēt kādu personu vai personu grupu dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, valstspiederības, reliģiskās piederības vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai citu apstākļu dēļ”.
Taču pastāv arī Latvijas Satversmes 100.pants, kas nosaka vārda brīvību un cenzūras aizliegumu.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā