Ziņots, ka saistībā ar divām bērniem paredzētajām grāmatām – Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un “Diena, kad Rūta bija Rihards” – 54 nevalstiskās organizācijas valsts augstākajām amatpersonām prasīja labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) demisiju.
Šodien NVO vārdā valsts augstākajām amatpersonām aizsūtīta jauna vēstule. Saistībā ar izskanēto viedokli presē, vēstules NVO parakstītāju skaits papildinājies,-ziņo spektrs.com
NVO par presē izskanētiem komentāriem atgādina, ka mērķis ir sniegt savu atbalstu tām vērtībām, kuras ir izrādījušās svarīgas lielākajai Latvijas sabiedrības daļai.
NVO secina, ka satraukums, ko pauduši vecāki, vecvecāki, pedagogi un sabiedrības pārstāvji, ir par daudz nopietnākām lietām, nekā viena diskusijas izraisījusi grāmata.
Iestājas par tradicionālām ģimenes vērtībām
Diskusijās noskaidrots, ka Latvijas sabiedrības lielākais vairums ir paudis atbalstu tradicionālām ģimenes vērtībām. Sabiedrība iestājas par tādu audzināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs, kas respektē katra bērna personību, dzimuma identitāti, un nepieciešamību iesaistīt vecākus bērnu izglītošanas procesā– informējot viņus par attiecīgās izglītības iestādes nodomiem. Tāpat ir saprotams daudzu sabiedrības locekļu sašutums par neattaisnojamiem eksperimentiem ar bērnu psihi gadījumos, ja pirmsskolas izglītības iestādēs tiek piedāvāti neaprobēti un Latvijas pedagogu organizāciju neatbalstīti mācību līdzekļi vai metodes.
NVO izsaka pateicību visiem skolotājiem, bet it sevišķi pirmsskolas pedagogiem, jo dzimumu līdztiesība principi Latvijas skolās tiek ievēroti. Netiek mācīti novecojuši stereotipi, bet tiek piedāvātas Latvijas kultūrai būtiskas vērtības, tradīcijas un attieksmes. Un tas jāvērtē pozitīvi.”
NVO pievienojas lielākās sabiedrības daļas rūpēm par tautas nākotni un tās izdzīvošanai būtiskām problēmām.
NVO valdībai sastādītajā vēstulē aicina arī likumdevēju un valsts augstākās amatpersonas rīkoties atbildīgi un pieņemt lēmumus, kas būtu vērsti uz tautas nākotnes nodrošināšanu un dzimstības veicināšanu.
Aicinājums:
1. Godināt un īpaši materiāli atbalstīt daudzbērnu ģimenes, kā arī visas ģimenes, kuras godprātīgi audzina savus bērnus, cīnoties ar ekonomiskās krīzes izraisītajām grūtībām.
2. Balstīties uz sabiedrības vairākuma viedokli par tradicionālās ģimenes modeļa un laulības institūcijas vērtību, kas izriet no Satversmes 110. panta, arī izstrādājot jebkurus metodiskos materiālus pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām, kā arī citām izglītības programmām.
3. Apzinoties, ka stipra ģimene ne vienmēr ir mūsdienu dzīves realitāte, NVO uzskata, ka, paturot prātā mērķi – virzīties uz tradicionālās vērtībās orientētu sabiedrības modeli, vienlaikus no valsts puses būtu nodrošināms visa veida materiālais atbalsts tām nepilnajām ģimenēm, kuras ir izvēlējušās par labu bērnu dzīvībai un audzināšanai.
4. NVO aicina likumdevēju un izpildvaru, ņemot vērā mediju milzīgo lomu sabiedrības vērtību veidošanā, topošā jaunā medija koncepcijas izstrādē par būtiskāko mērķi izvirzīt tādas publiskās informācijas atbalstīšanu un noteikšanu par prioritāti, kurā tiek veicināta izpratne par ģimeni un bērniem kā tautas lielāko vērtību.
5. NVO aicina Saeimu un Ministru kabinetu, veidojot Nacionālās attīstības plānu, par prioritāti noteikt demogrāfiskās krīzes pārvarēšanu un atbalstu ģimenēm, kas audzina bērnus. Panākt nākamajos 3 gados, ka šīs prioritātes īstenošanai tiek novirzīti vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta.
6. NVO aicina likumdevēju un izpildvaru, ņemot vērā sabiedrības nepārprotami pausto attieksmi par labu ģimenes vērtībām, izstrādāt likumdošanas aktus, kuros būtu noteikts jebkura veida ģimenes vērtību apdraudējuma aizliegums.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā