Katru gadu 16. martā “Visu Latvijai!” jaunieši sveic vēl dzīvos un piemin kritušos latviešu leģionārus, kas Otrā pasaules kara laikā cīnījās pret padomju okupantiem. Puiši tradicionāli veido karogu aleju pie Brīvības pieminekļa, caur kuru sirmie kareivji, viņu ģimenes locekļi un atbalstītāji dodas cauri, lai noliktu ziedus. Tikmēr meitenes vecajiem vīriem pasniedz baltas rozes,- ziņo spektrs.com
Nav daudz drosmīgo, kas, neskatoties uz Latvijai naidīgu cilvēku protestiem un draudiem, šodien spēj sirmajiem vīriem pateikt cienīgu PALDIES! “Visu Latvijai!” līderis Raivis Dzintars aicina ikkatram piedalīties gājienā!
Rīgas domes aizliegums
Neskatoties uz “Visu Latvijai!” centieniem, Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu komisija piektdien aizliegusi visus Leģionāru piemiņas dienā 16.martā pieteiktos pasākumus.
“Visu Latvijai!” līdera Raiva Dzintara pārdomas par 16.marta pasākumu aizliegšanu
„Leģionāru motivācija bija vēlme nepieļaut Baigā gada atkārtošanos un sapnis par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Mērs Ušakovs to ļoti labi apzinās, taču iztapšana elektorātam lika spert šo zaimojošo soli. 9. maiju gan neviens neaizliegs. Tas tagad kļūs par pilsētas lielajiem svētkiem. Dome ir mums ir tāda, kāda tā ir, bet leģionārus godināt pie Brīvības pieminekļa un citur mums neviens nevar aizliegt. Ir vietas, kurās Ušakova un Saskaņas centra vara nesniedzas.”- teica Raivis Dzintars.
JL pārdomas par 16.marta pasākumu aizliegšanu
Partijas “Jaunais laiks” Rīgas domes (RD) frakcija pauž neizpratni par domes lēmumu aizliegt visus 16.martā pieteiktos pasākumus.
“Valdošais RD vairākums labi apzinās, ka lielā daļā sabiedrības šis lēmums rada neizpratni un jautājumu, kāpēc šādi aizliegumi netiek attiecināti arī uz 9.maiju, ” norāda JL.
Lai arī sabiedrībā joprojām norisinās karstas debates saistībā ar 16.marta vēsturisko interpretāciju, JL atgādina, ka leģiona karavīri nepiedalījās represīvajās pret civiliedzīvotājiem, bet gan cīnījās Otrā Pasaules kara austrumu frontē pret PSRS Sarkano armiju. Leģions cīnījās pret tās valsts armiju, kas 1940. gadā bija okupējusi Latviju. Latviešu karavīri karoja pret režīmu, kas 1940.-1941. gadā veica noziedzīgas represijas pret civiliedzīvotājiem. Savukārt, 9.maijs lielai daļai Latvijas iedzīvotāju atsauc atmiņā 50 okupācijas gadus, kuru laikā tika īstenots genocīds pret latviešu un citu tautību Latvijas teritorijā dzīvojošiem iedzīvotājiem.
Kāds ir JL uzskats par 9 maiju?
Tomēr JL uzskata, ka 9. maijs ir jāatzīmē. Jo tai ir savs vēsturiskais mantojums un nozīme, līdz ar to Latvijas līkumainais vēstures ceļš vienkārši ir jāpieņem. 9. maijs šī diena nevar tikt izsvītrota no mūsu vēstures.
JL frakcija cer, ka 16.marta pasākumu pieteicēji griezīsies tiesā, lai tiesas ceļā nodrošinātu savu demokrātisko tiesību ievērošanu.
Secinājums:
Pirmo reizi 20 gadu laikā JL sākusi runā par ļeģionāriem. Iepriekšējos gados ar JL līdzdalību 16 marta atceres dienā tika uzslieti nožogojumi pie Brīvības pieminekļa.
Varbūt ar šādu ziņas izplatīšanu JL uzskata, ka tautai ir „īsa atmiņa” un neacerēsies, kāda vēl nesen bija JL īstenā nostāja, šajā jautājumā?
Ja būtu, tad nebūtu..
Ja Latvijas vēstures īpatnības, kurām līdzīgas nav nevienā valstī, deputāti būtu kopš neatkarības atjaunošanas izskaidrojuši pasaules tautām, kā to dara, piemēram, ebreji cīnoties par Jeruzālemi, tad šāda veida jautājumi nebūtu šodienas dienas kārtībā.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā