ASV Kolumbijas universitātes zinātnieki, secinājuši, ka nabadzība ir faktors, kurš visnegatīvāk iespaido dzīves ilgumu. Zinātnieku rezultāti bijuši pārsteigums, jo līdz šim tika uzskatīts, ka kaitīgajiem ieradumiem būtu jābūt pirmā vietā,-ziņo spektrs.com atsaucoties uz „American Journal of Public Health”
Zinātnieku pētījumi balstās uz liela skaita datu bāžu, no kurām pētnieki ieguva informāciju par konkrētu cilvēku nodzīvoto gadu daudzumu, kā arī par viņu dzīves gājumu.
Zinātnieku skaidrojums
Cilvēks, kurš izjūt pastāvīgu trūkumu un kuram ir zemi ienākumi, vidēji dzīvo par 8,2 gadiem mazāk nekā vesels un nodrošināts cilvēks bez kaitīgiem paradumiem. Otro vietu ieņem kaitīgie ieradumi – – smēķēšana, alkoholisms unt.t. Tabakas lietošana samazina dzīves ilgumu par 6,6 gadiem.
Trešajā vietā -vidējās izglītības neesamība. Zinātnieki norāda: cilvēks bez vidējās izglītības nespēs atrast labu darbu un tātad nevarēs sevi nodrošināt, kas noved vai nu pie nabadzības, vai arī cilvēks kļūst par noziedznieku un nonāk cietumā, kas nav nekāds kūrorts. Savukārt noziedzības faktors samazina mūža ilgumu vidēji par 5,1 gadu.
Zinātnieki skaidro, ka cīņai ar smēķēšanu tiek veltīta liela uzmanība attīstītajās valstīs, jo īpaši ASV. Tikmēr nabadzības un izglītības neesamības problēmas netiek pienācīgi novērtētas, kaut arī, kā atklājies, tās prasa ne mazāku uzmanību par smēķēšanas problēmu.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā