Kolorādo zinātniskā centra eksperti, pirmoreiz izveidojuši apjomīgu Kristus figūras kopiju vadoties no Turīnas līķauta datiem. (Turīnas līķauts ir izsens četrus metrus garš audekls, kurā tika ievīstīts pēc krusta ciešanām un nāves Jēzus Kristus ķermenis. Tas ir kļuvis par vienu no svarīgām baznīcas relikvijām.) Relikvija glabājas Svētā Jāņa Kristītāja katedrālē Turīnā, Itālijā. 1958. gadā pasludināja uz auduma redzamo attēlu par Svēto Jēzus sejas atveidu. Vienā no pētījumiem 2005.gadā amerikāņu ķīmiķis Reimonds Rodžers žurnālā Thermochimica Acta publicēja pētījumu, kurā analizējot ķīmisko savienojumu pussabrukšanas periodus secināja – auduma vecums atbilst 1300 līdz 3000 gadiem, tātad varētu sakrist ar Jēzus dzīves periodu.
Jauns eksperiments
Amerikāņu zinātnieki ar jaunāko datoru tehnoloģiju palīdzību no Turīnas līķauta ir nokopējuši visus nepieciešamos informatīvos datus. Tādējādi tika izveidots precīzs Jēzus ģipša modelis.
Zinātnieki secinājuši, ka Kristus bija garš, slaids un ļoti skaists vīrietis. Pēc speciālistu aprēķiniem, Jezus Kristus bija 182 (cm) garš, bet svars nepārsniedza 79,4 (kg). Viņš bija garāks par saviem laikabiedriem. Kad Jēzus gāja starp mācekļiem, viņa garā auguma dēļ bija pamanāms uzreiz.
Jau iepriekš zinātnieki bija mēģinājuši izveidot Kristus tēlu – tad tikai virtuālā veidā. 1976.gadā amerikāņu fiziķis Džons Džeksons, balstoties uz Billa Motterna laboratoriskajām analīzēm, radīja apjomīgu ķermeni datorā.
Programma, kas kopēja Turīnas līķauta nospiedumu trīsdimensiālā plaknē, secināja, ka izveidojusies figūra bija anatomiski ļoti precīza. Un skeptiķu versija par to, ka nospiedums uz Turīnas līķauta ir patiess un nav kāda gleznotāja meistardarbs. Un skeptiķu ironija pārtraucās.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā