Lieldienu priekšvēstnesis
Droši vien katrs no mums ir izjutis pirmsvēlēšanu solījumu sindromu un pēc vēlēšanu klusumu. Saskaroties arī ar to, ka pirms kāda nozīmīga politiska lēmuma risināšanas, pateicoties masu medijiem, tiek palaista „pīle”, lai novērstu uzmanību no galvenā. Bet kā ir ar garīgo informāciju? Vai arī garīgā pasaulē notiek cīņa, lai nepamanītu galveno? Jā! Noteikti.
Piemēram, kāds ir Lieldienu centrālais notikums? Jēzus Kristus augšāmcelšanās! Ar ko Viņš tiek aizstāts? Ar Lieldienu zaķi, olām un kulaču. Vai arī jāizmanto kāds radikālāks arguments.
Gluži kā pirmsvēlēšanu solījumos, nomelnojot politisko konkurentu. Ja reiz Kristu vairs tik vienkārši nomelnot neizdodas, tad tiek atrasts cits izsmiešanas objekts, teiksim cita vēsturiska persona -Mozus.
Mozus izveda Izraēlas bērnus no verdzības Ēģiptē, pāršķirot Sarkano jūru, kas aprija viņiem sekojošos ēģiptiešu karavīrus. Trešajā mēnesī pēc iziešanas no Ēģiptes izraēlieši nonāca pie Sīnāja un uzkāpis kalnā Mozus saņēma no Dieva akmens plāksnes ar desmit baušļiem, kuri kļuva par Mozus likumu (Toras) pamatu. Tā Izraēlas bērni kļuva par īstu tautu – ebrejiem.
Foto: Sinaja kalns
Psiholoģijas „guru”
Jeruzālemē Ebreju universitātes kognitīvās psiholoģijas profesors Benijs Šanons uzskata, ka ļaužu dzirdētais Sīnājā ir tiešs pierādījums psihoaktīvu vielu lietošanai, ir tikai kārtējais hipotētiskais pieņēmums veselā ideju straumē. Viņš norāda arī, ka pats redzējis degošu ērkšķu krūmu.. Taču viņš netic pārdabisku spēku pastāvēšanai.
Britu žurnāla Time and Mind publicētā materiālā profesors Benijs Šanons apgalvo, ka Sīnāja tuksnesī atrodami vismaz divi augi – akācijas koks un krūms Peganum harmala, kuras ir līdzīgas pēc sastāva un atrodamas Amazones baseinā indiāņu rituālos lietotajiem halucinogēniem. Tā ir gatavotā halucinogenajā brūvējuma ajavaska, kuru viņam pašam nācies nomēģināt 1991.gadā, raksta Reuters.
Zinātnieks norādījis, ka harmalu, vienu no šiem augiem, kas atrodams ari citviet Tuvajos Austrumos, senebreji uzskatījuši apveltītu ar maģiskām un ārstnieciskām spējām, turklāt tolaik apziņu mainošas vielas bijušas reliģisku rituālu ierasta sastāvdaļa.
„Runājot par Mozu Sīnāja kalnā, vai nu tas bija pārdabisks kosmisks notikums, kam es neticu, vai leģenda, kam arī es neticu, vai iespējams, ka ir cits izskaidrojums. Tas ir notikums, kas narkotiku iespaidā vienoja Mozu un Izraēla cilvēkus,” sacījis B. Šanons.
Ortodoksālo jūdaistu rabīns Juvals Šerlovs gan sarunā ar Izraēlas radio ironiski sacījis: „Bībelē mēģināts atspoguļot ļoti dziļus notikumus. Mums gan nebūtu jāuztraucas par Bibliskā Mozus likteni, bet gan par mūsdienu zinātnes likteni.”
0 komentāri
Uzraksti, ko domā