Atbilde: Domājams, ka ne gluži. Pēdējo gadu laikā tiek veikti jauni atklājumi, kas neatbilst iepriekš uzskatītajiem postulātu priekšstatiem.
Gaismas ātrums ir ierobežota vienība, bet par cik Dievs ir tas, kas radījis laiku, telpu un ātrumu, tad visdrīzāk Viņš pārvietošanās gadījumā izmanto citu līdzekli, kas nav pielīdzināms mums zināmajam gaismas ātrumam.
Neskaitāmu gadu desmitus, tika uzskatīts, ka dabā nekas nevar būt ātrāks par gaismas ātrumu (c) (zināmu arī kā Einšteina konstante. C – ātrums, ar kuru vakuumā pārvietojas elektromagnētiskais starojums –fotoni).
Gjunters Nimts un Alfons Štalhofens fiziķi no vācu Koblents-landau universitātes apgalvo, ka viņiem izdevies pārsniegt gaismas ātrumu. Tādējādi apšaubot A.Einšteinaslaveno teoriju.
Atklājums, tika izdarīts eksperimenta ceļā, mijiedarbojoties divām prizmām, kas raidīja gaismas kvantu atspulgu. Sākumā prizmas tika savienotas, un atspoguļojušies fotoni tika uzķerti ar speciālu detektoru. Pēc tam zinātnieki uzsāka atvienošanas procesu. Prizmas pakāpeniski tika atvienotas viena no otras metra attālumā vienu no otras tā, lai viena prizma būtu tuvāk detektoram, bet otra tālāk.
Zinātnieki novēroja, ka fotonu pārraidīšana uz detektoru notika vienlaicīgi un tūlītēja, neatkarīgi no prizmu dažādā attāluma. Pārraidīšanas process notika tāds pats kā gadījumā, kad prizmas bija savienotas.
Rezultātā tika konstatēts, ka gaismas daļiņas bija pārraidītas ar ātrumu, kas pārsniedz gaismas ātrumu 300 000 kilometru sekundē, tas ir maksimālais ātrums.
Nimts un Štalhofens nosauca šo efektu par kvantu tuneļu pārejas fenomenu. Fenomena būtība ir tāda, ka daļiņas uzņem sevī enerģiju, kas ir nepieciešams pārvarēt nepārvaramas barjeras.
Teorētiski, ja priekšmets kustībā pārsniedz limitu, tad esošais laiks apstājas, un priekšmets nokļūs dotajā punktā jau līdz tam, kad uzsāk savu ceļu. Iespēja ceļot ar virs-gaismas ātrumu apstrīd esošo teoriju, par laiku un telpu.
Jāpiezīmē, ka zinātnieks Gjunters Nimts ar šāda veida eksperimentiem nodarbojas jau 15 gadus, tomēr uz eksperimenta jaunajiem rādītājiem citi zinātnieki raugās skeptiski.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā