Krievijas varas iestādes pieprasījušas no Ukrainas baznīcām un reliģiskām organizācijām Krimā līdz 1. martam 2015 pieteikties pārreģistrācijai saskaņā ar Krievijas Federācijas tiesību aktiem.
Nepildot uzrādītos noteikumus seko aizliegums baznīcu reliģiskajai darbībai un tās tiek likvidētas. Tas pats attiecas arī uz juridiskām personām. Jāatgādina, ka savulaik Krievijas Federācija paredzot Krimas okupāciju veica labojumus likumdošanā un 31.12.2014. gadā stājās spēkā 19. likuma panta Nr. 52-F3, papildinājums ar Nr.506-F3,-ziņo spektrs.com/ unian.ua
“Juridiskām personām, kas nav pārvedušas dokumentus saskaņā ar Krievijas Federācijas normatīvajiem aktiem un nav iesniegušas ziņojumu kopējā reģistrā un nav ieguvušas ārvalsts organizācijas filiāles (pārstāvniecības) statusu noteiktajā termiņā, nav tiesīgas turpināt savu darbību Krievijas Federācijas teritorijā un esošās organizācijas tiek likvidētas, “- teikts Krievijas Federācijas federālajā likumā.
Saskaņā ar okupācijas varas pārstāvju teiktā, reliģisko organizāciju pārreģistrācijas process Krimā “ir ļoti grūts.” Par to ziņo Simferopoles Krievijas Federācijas Sabiedriskās palātas paplašinātā sēdē par starpetnisko un reliģiju attiecību saskaņošanu, Krimas Reliģisko lietu un Nacionālo kultūras biedrību departamenta Kultūras ministrijas vadītājs Aleksandrs Selevko.
Viņš teica, ka, Krievijas plānotā Krimas reliģisko kopienu pāreja līdz 2014. Gadam 31. decembrim neizdevies panākt, tāpēc termiņš bija jāpagarina līdz 2015. gada 1. martam. Taču arī termiņa pagarināšana nav būtiski mainījusi situāciju.
Saskaņā ar Krievijas prezidenta sūtņa Krimā Vladimira Bobrovska teiktā, reģionā atkārtoti reģistrējušās 9 kopienas. Vēl 73 ir reģistrācijas procesā. Organizāciju filiāles Maskavā pārreģistrējušas tikai 2 reliģiskās organizācijas.
Krievijas likumdošana stingri ierobežo ticīgo un reliģisko organizāciju tiesības, salīdzinot ar Ukrainas likumdošanu.
Saskaņā ar Reliģijas Brīvību Institūta ekspertu teikto, par juridiskas personas statusa atņemšanu:
1) vispirms tiks apdraudēts Ukrainas reliģisko kopienu īpašumtiesības, kas nedrīkstēs izmantot savas baznīcas, lūgšanu namus un citas ēkas.
2) Šāda pārreģistrācijas prasības mērķis ir piespiest Ukrainas priesteriem un ticīgajiem pieņemt Krievijas pilsonību, kā arī pilnīgu pakļaušanos Krievijas Federācijas tiesību aktiem.
Atgādināsim, ka 2014. gada sākumā Krimā ar juridisko statusu reliģisko organizāciju darbojās 1409. Darbojās arī vairāk nekā 674 reliģiskās kopienas, galvenokārt Krimas tatāru, kurām reģistrācija nebija nepieciešama. Pēdējo 25 gadu laikā reliģisko kopienu skaits Krimā pieaudzis no 47 līdz 2083.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā