„PRET Latvijas ģimeņu un bērnu nākotnes morālu kropļošanu nobalsoja Roberts Zīle un Inese Vaidera. Paldies jums no karstas sirds. PAR nobalsoja Sandra Kalniete, Alfrēds Rubiks. /T.Ždanoka, A.Mirskis nebalsoja, taču viņu pārstāvētie spēki Eiroparlamentā visi nobalsoja PAR. Atturējās jeb nespēja izlemt, kādu nākotni Latvijas ģimenēm un bērniem novēlēt, Ivars Godmanis.”-īsi balsošanas rezultātus komentē dziesminieks Kaspars Dimiters.
Balsojumi redzami šeit:
http://www.votewatch.eu/en/homophobia-and-discrimination-on-grounds-of-sexual-orientation-and-gender-identity-motion-for-resolu-2.html
Ar pārliecinošu balsu vairākumu: 394 par, 176 pret – Lunacekas ziņojums ir pieņemts.
Eiropas Parlaments aicina ieviest ES ceļvedi LGBTI pamattiesību aizsardzībai
Eiropas Savienībai ir jāizveido ceļvedis, kas aizsargātu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) pamattiesības, teikts Eiropas Parlamenta otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra 2013. gadā veiktajā pētījumā atklāja, ka 47% no LGBT cilvēkiem pēdējo piecu gadu laikā izjutuši diskrimināciju vai tikuši aizskarti, bet 26% saskārušies ar fiziskiem uzbrukumiem vai vardarbības draudiem.
“Eiropa vairs nedrīkst samierināties ar homofobiju. Tik daudzi no mums – lesbietes, geji, biseksuāļi, transpersonas un interseksuāļi – pārāk ilgi ir dzīvojuši bailēs. Tās ir bailes uz ielas sadoties rokās, bailes tikt apsaukātiem, bailes tikt izmestiem no mājām, skolām vai darba. Manā ziņojumā teikts, ka vajadzīga ES rīcība, lai arī mēs varētu baudīt cilvēku pamattiesības, ko visiem iedzīvotājiem garantē ES,” sacīja ziņotāja Ulrike Lunačeka (Zaļie/EFA, Austrija).
Eiropas Parlamenta rezolūcijā, ko pieņēma ar 394 balsīm par, 176 pret un 72 atturoties, pausta dziļā nožēla, ka ES ne vienmēr pilnībā aizstāv LGBTI pamattiesības. Rezolūcija aicina Eiropas Komisiju, ES dalībvalstis un attiecīgās ES aģentūras kopīgi izstrādāt ceļvedi izstrādē LGBTI pamattiesību aizsardzībai, līdzīgi esošajām ES stratēģijām pret dzimuma, invaliditātes vai etnisko diskrimināciju.
Deputāti izvirza vairākas tēmas un mērķus, kas jāietver ES ceļvedī, piemēram, nediskriminācija nodarbinātībā, izglītībā, veselības aprūpē, preču un pakalpojumu pieejamībā, ģimenes un pārvietošanās brīvība, vārda brīvība, naida noziegumi, patvērums, ārējā darbība u.c. Rezolūcijā skaidri noteikts, ka šai visaptverošai politikai ir jārespektē dalībvalstu kompetences.
Naida noziegumi
Deputāti norāda, ka jāpārskata pašreizējais ES pamatlēmums par cīņu pret konkrētiem rasisma un ksenofobijas veidiem un izpausmēm, izmantojot krimināltiesības, iekļaujot uz aizspriedumiem balstītus noziegumus un naida kurināšanu dzimumorientācijas un dzimumidentitātes dēļ.
Ģimenes un pārvietošanās brīvība
Eiropas Komisijai jāizstrādā pamatnostādnes, lai nodrošinātu, ka direktīvas par ES pilsoņu un viņu ģimenes locekļu tiesībām brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā un par ģimenes atkalapvienošanos “tiek ieviestas tā, lai nodrošinātu cieņu pret visu formu ģimenēm, kas dalībvalstu tiesību aktos ir atzītas par tiesiskām”.
Cīņa pret iebiedēšanu
Tekstā teikts, ka Eiropas Komisijai, īstenojot savas jaunatnes un izglītības programmas, būtu izglītības jomā jāsekmē līdztiesība un nediskriminācija dzimumorientācijas vai dzimuma identitātes dēļ. Tai arī dalībvalstīs būtu jāsekmē savstarpēja informēšana par labu praksi oficiālajā izglītībā, tostarp jāiekļauj mācību materiālos un jāņem vērā, īstenojot pret iebiedēšanu un diskrimināciju vērstu politiku.
Transpersonas
EP deputāti norāda, ka dalībvalstīm būtu “jāievieš vai jāpārskata dzimumu juridiskās atzīšanas procedūras – tā, lai pilnībā ievērotu transpersonu tiesības uz cieņu un fizisko neaizskaramību”, piemēram, izslēgt jebkādas prasības tos pakļaut sterilizācijai. Deputāti piebilst, ka Eiropas Komisijai ir jāturpina darbs ar Pasaules Veselības organizāciju, lai apturētu uzskatus, ka transpersonu indivīdi ir garīgi slimi.
Saites:
- Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (meklēt pēc 04.02.2014.)
http://www.europarl.europa.eu/plenary/en/texts-adopted.html
- Debašu videoieraksts
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/plenary/video?debate=1391455364027&streamingLanguage=en&streamingLanguage=&streamingLanguage=
- Preses konferences ieraksts (04.02.2014)
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/other-events/search
- ES Pamattiesību aģentūras LGBTI pētījums (17.05.2013.)
http://fra.europa.eu/en/event/2013/presenting-findings-largest-ever-lgbt-hate-crime-and-discrimination-survey
- Eiropas Savienības un LGBTI personu tiesības (EP Pētniecības dienesta informatīvie materiāli)
http://www.europarl.europa.eu/RegData/bibliotheque/briefing/2013/130695/LDM_BRI(2013)130695_REV1_EN.pdf
Līdzīga ziņa
30.01.2014. Latvijā: Biedrība “Asociācija Ģimene” 02.02.2014. rīko zibakciju “Par dabīgu ģimeni”
0 komentāri
Uzraksti, ko domā