„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Pasaules gaišums biznesā

Autore- Sanita

Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta. Sveci iededzinājis, neviens neliek zem pūram, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā. Tāpat, lai jūsu gaisma spīd laužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbu un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs. (Mateja 5:14-16)

Šī rakstu vieta ikvienam kristietim ir labi zināma, kas raisa mūsos pozitīvas emocijas. Ir teikts, ka mēs – tieši tā es un tu – esam pasaules gaišums. Te nav piebilde, ka esam pasaules gaisma brīžos, kad svētdienās atnākam uz dievkalpojumu! No tā izriet, ka tādiem mums jābūt savā ikdienā, arī darbā, kur pavadām daudz laika. Tāpat ne visiem ir aicinājums strādāt draudzē, tāpēc viens ir uzņēmējs, cits atkal – darba ņēmējs. Ko tad nozīmē gaisma pasaulē? Vai tas nenozīmē to, ka apkārt valda tumsa, un tāpēc mums jābūt šai gaismai, ne tikai savās runās un svētdienās, bet arī darbos, biznesā?

Analizējot aptaujātos kristiešu atbildes, kuri ieņem vadošus amatus informācijas tehnoloģijās (IT), mediju un finanšu sfērā, visi kā viens atzina, ka tas daudz nozīmē, ja esi kristietis.

Spēku dod garīgā Maize

Pirmā lieta tiek minēta, ka Dievs dod spēku, kad mums tā nav, un nekad nepamet.
Ir svarīgi sevi uzturēt ne tikai fiziskā, bet arī garīgā formā, uzsver kristietis, kas specializējas IT jomā. Lai smeltos iedvesmu un spēku, viņš iet uz baznīcu – ēst garīgo maizi. «Tā es spēju garīgi papildināties,» viņš saka. Prātā nāk arī dziesmas vārdi: «Citiem spēks ir zirgos, citiem kaujas ratos, bet mūsu spēks ir tā Kunga Vārds svēts.» Cik tomēr tie ir patiesi, un ikviens to ir piedzīvojis. Tas attiecās uz jebkuru situāciju, kādā esi nonācis.

Likstas ar automašīnu

Savukārt finanšu jomā strādājošais, stāstīja, ka ziedu laiku buma laikā bija nopircis automašīnu, un atzina, ka sevī toreiz juta, ka īsti nav apstiprinājums, ka šo mašīnu vajadzētu pirkt. Tomēr, izrēķinot mēneša ienākumus, secināja, ka tas ir pa spēkam, turklāt visi pirka. Tomēr laikam ejot, mašīnu vajadzēja pārdod, un, lai arī tika pieļauta kļūda, Dievs mūs nekad neatstāj. Viņš palīdzēja pārdod mašīnu par pieņemamu cenu, arī laikā, kad auto tirgus bija apstājies, un šobrīd palīdz nokārtot saistības ar banku. Dievs ir uzticams, un Viņš vienmēr ir kopā ar mums! Cik tas tomēr ir skaisti, vai ne? Tomēr Lūkas 16:10 ir teikts – kas vismazākā lietā ir uzticams, tas arī lielās lietās ir uzticams, un, kas vismazākā lietā ir netaisns, tas arī lielās lietās ir netaisns.

Sadzirdēt Svēto Garu

Dievs mūs pārbauda, arī darba vietā. Katram ir bijusi situācija, kad viņš varbūt var izšmaukt, kaut ko sarunāt vai noklusēt. Ne vienmēr tām ir jābūt lielām lietām, piemēram, prātot – dot „kukuli” vai nedot. Reizēm varbūt esi paņēmis vienu atvaļinājuma dienu, bet darba devējs ir aizmirsis to atzīmēt, un tev ir izvēle – atgādināt par to, vai arī nē, jo tādējādi tu varētu «nopelnīt» vēl papildus brīvu atmaksātu dienu. Varbūt tev ir darba devēja apmaksāta takša karte, un pie tevis ir atbraucis ciemiņš un braucot viņam pretī uz lidostu, tev varbūt parādās doma, ka šo takšu karti varētu izmantot arī šādam braucienam, jo taču ir tik maza varbūtība, ka darba devējs to starp visiem rēķiniem pamanīs. Tādas situācijas ir daudz, bet šādos brīžos ir svarīgi dzirdēt Svētā Gara balsi, jo Viņš brīdina, ja kaut ko darām nepareizi.
Tās ir mazās lapsas, kas grauž mūsu vīnogulājus – arī darba vidē, tāpēc svarīgi tās izķert, lai vīnogulāji augtu cirtodami. Protams, kristiešiem darba devējiem – uzņēmējiem ir citi vilinājumi.

Bez viltus kā balodis

Esmu kristietis un tas maina lietas – ir robežas un kompromisi, kuriem var, bet uz kuriem – nevar piekrist, saka vadošais speciālists IT nozarē, kurš darbojas aptuveni desmit gadus. Tomēr ir lietas, kurām viņš nevar piekrist. Atminēties kādu darījumu, kas ir izgāzies dēļ tā, ka ir kristietis, viņš uzreiz atcerēties nevar, bet vienlaikus atzīmē, ka parasti darījumos nevajadzētu būt tā, ka pēkšņi uzpeld kādi nosacījumi, kurus neesi gaidījis, jo parasti tie ir zināmi. Par to, kas ir biznesa ētika, viņš saka – varētu diskutēt gari un plaši, bet, ievērojot biznesa ētiku ilgtermiņā, tā atmaksājas. Tāpat viņš norāda, ka biznesa ētikas jautājumi ir jebkurā biznesa segmentā, neatkarīgi strādā būvniecībā, farmācijā vai informācijas tehnoloģiju nozarē.
Arī attiecībā uz biznesa vidi, prātā nāk rakstu vieta: Redzi, es jūs sūtu kā avis vilku starpā; tāpēc esiet gudri kā čūskas un bez viltus kā baloži. (Mateja 10:16). Jēzus ar šo rakstu ir teicis, tieši tā – tev un man, ir jābūt gudriem, tomēr bez viltus kā baložiem. Arī Jānis Kristītājs sniedza atbildes muitniekiem, kad tie nāca kristīties – Lūkas 3:12-14. «Mācītāj, ko mums būt darīt?» Tad viņš teica: «Neņemiet vairāk, kā jums nolikts.» Bet arī kareivji to jautāja: «Ko tad mums būs darīt?» Un viņš tiem atbildēja: «Neaplaupiet nevienu, un neizspiediet nevienam naudu un esiet mierā ar savu algu.»

Kukulīša viltīgā smarža

„Manuprāt, kukuļdošana ir nedabīga metode-, pārdomās dalās kristiete, kura ieņem vadošu amatu mediju nozarē. Proti, pēc viņas teiktā – tā ir situācija, kad dabīgā ceļā cilvēks nevar sasniegt kāroto mērķi. Varbūt sākotnēji, šādi iegūstot «balvu», cilvēks jutīsies laimīgs, bet cik ilgi, un kāda cena par to tiek maksāta? Piemēram, ja nemāki braukt un nezini ceļu satiksmes noteikumus, bet esi sev nopircis autovadītāja apliecību – ko tas dod? Tas tikai dod pamatu tam, ka uz ceļiem vari radīt lielāku haosu un avārijas. «Līdz ar to, ja man saka, ka būs jāiedod „kukulītis”, tas man ir kā zaķim stop signāls, jo zinu, ka taisos saņemt nepelnītu un mākslīgā ceļā saņemtu risinājumu. Tas nozīmē – meklē citas iespējas un citu ceļu.» saka viņa. Tiesa, vienlaikus atzīmējot, ka neesot nekas pret dāvanām, viņai ļoti patīkot dāvanas, bet tiklīdz saož „kukulīša” smaržu, ir stop signāls.
Arī Salamana pamācībās 9:17-18 ir teikts –«zagts ūdens ir salds, un slepenībā ēsta maize garšo lieliski!» Bet viņš nezina, ka tur patiesībā mājo mirušie un viņu viesi tumšajā bedrē.

Dažādi biznesa principi

”Biznesā cilvēks uzskata, ka viņš pats ir saimnieks un biznesa augstskolā iemācīto teoriju, cenšas pielietot praktiskā dzīvē”,- turpina kristiete no mediju vides. „Tādējādi cilvēks, paļaujoties uz dažādiem biznesa principiem, ambiciozi un mērķtiecīgi cenšas kāpt pa karjeras kāpnēm. Taču, lai kļūtu par līderi ir jābūt vērtībām un augstiem kritērijiem, kuriem sekojot var sadarboties ar citiem līderiem – mācīties, attīstīties un galvenais būt gatavībā mērķa sasniegšanai nolikt uz biznesa altāra – pats sevi. Manā gadījumā biznesa karjeras attīstībā, sekoju līdera līderu norādījumiem. Zinu, ka ar Viņu nepaklupšu, nenokritīšu, nekļūdīšos. Grūtībās, neesmu viena savā izvēlē, un, ja arī kritīšu – Viņš piecels. Kaut arī būs sāpīgi momenti, vienmēr zinu pie kā griezties pēc palīdzības. Bez Viņa neesmu nekas. Kopā ar Viņu es spēju visu tā spēkā, kas mani dara stipru – esmu neuzvarama,”- savu stāstu noslēdz mediju vidē esošā kristiete.

Gudrības – atklāsmes gars

Kristieši darba vietā – neatkarīgi no nozares un ieņemamā amata, ir svētīgi. Mums spēku un gudrības – atklāsmes garu dod Jēzus, līdz ar to – Viņa spēkā varam sasniegt jebkuras virsotnes un pārvarēt visas grūtības, tostarp stresu. Pasaulē cilvēki meklē citus ceļus. Pirms nedēļas man pašai bija saruna ar reklāmas aģentūras „guru”, kuram it kā bija viss – daudz naudas, atpazīstamība, bet viņš ir nelaimīgs. Lai arī biznesā sasniegtas virsotnes, viņš atzīst, ka ģimenes dzīve viņam nav izdevusies, jo tam neatliek laika, un katru vakaru viņš noslēdz ar vīna pudeli.

Savukārt mēs – kristieši nastas, grūtās situācijas varam nodot Viņa gadīgajās rokās.
Pirms neilga laika, man darbā bija saspringtas attiecības ar vienu vadītāju, kurai patika mani ilgi turēt darbā. Pēc viena šāda vakara, Svētais Gars mani pamudināja, ka es esmu pasaules gaisma, tāpēc nevaru turēt aizvainojumu. Rezultātā nākamā dienā es viņai atzinos, ka iepriekšējā vakarā jutos vīlusies, bet aizvainojumu nevēlos turēt, tāpēc atnestu viņai šokolādi. Kopš tā laika mūsu attiecības ir uzlabojušās, viņa mani slavē, ka es strauji progresēju un atzina, ka esmu gaišums savā darba vietā.

Ir tik svarīgi pieķerties Viņam ar visu savu sirdi un dzirdēt Svētā Gara ieteikumus, vai taisni pretēji – brīdinājumus, lai neizpakotu tumsoņa skaisti iepakoto kārbiņu. Ar Dievu mēs nevaram būt viduvējības, jo Viņš mūs paceļ neatkarīgi no apstākļiem un cilvēciskā skatījuma. Viņš mūs vada visos mūsu ceļos, tāpēc paļausimies uz Viņu!

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.