„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Bezpajumtnieki un bijušie ieslodzītie no nakts patversmes “ZILAIS KRUSTS” palīdz mazturīgiem bērniem

Intervija ar patversmes priekšnieku Kārli Dreimani (mp3)

Iesākoties ziemai daudzi bezpajumtnieki aizvien vairāk izjūt nakts mītnes nepieciešamību. Tie, kuri iekļūst „Zilā krusta” paspārnē atsaucas ar labu vārdu. “Zilais krusts” ir pievilcīgs ne tikai ar nakts mītnes nodrošinājumu, bet arī izceļas no citām patversmēm ar kristīgiem principiem un vīru ansambļa „Ir dzīvot vērts” sasniegumiem.
“Zilais krusts”

Ir reliģiska organizācija, kas piedāvā nakts patversmes pakalpojumus. Pa dienu tur paliek tikai invalīdi un saimniecībā nodarbinātie. Pārējie līdz vakariņu laikam dodas savās gaitās. Dienas laikā patversmē paliek nodarbinātie cilvēki, jo visu patversmē dara tikai tās iemītnieki. “Paši gatavojam ēst, uzkopjam telpas un apkārtni, arī kurinātāji savējie. Esam ēkai uztaisījuši trešo stāvu, salabojuši jumtu. Viss, kas ēkā redzams, ir vīru roku darbs. Nekādus speciālistus palīgā neesam ņēmuši,” stāsta “Zilā krusta” priekšnieks K.Dreimanis. „Zilā krusta” iemītnieki ir bijušie cietumnieki, alkoholiķi, narkomāni un bezpajumtnieki, kuri saņem ne tikai nakts mājas, bet arī siltas vakariņas un kristīga satura iedrošinājumu. „Zilā krusta” patversmes trešajā stāvā ir atsevišķa zāle paredzēta dievkalpojumiem.
Draudze „Zilais krusts”

Evaņģēlisko kristiešu draudze “Zilais Krusts” (saīsināti – Draudze) ir reliģiska organizācija. Tā apvieno evaņģēliskos kristiešus, kuri atzīst tās mērķus un pamatprincipus un vēlas piedalīties to īstenošanā. Draudze veic pasākumus, lai piepildītu katra, kas vēlas, garīgās izaugsmes iespējas, vajadzības un izplatītu kristīgo ticību. Vislabāk var sniegt garīgu un materiālu palīdzību alkoholisma un narkomānijas upuriem tieši tie, kas ir atbrīvojušies no šīm atkarībām. Nodarbojoties ar labdarību vai veicot preventīvu darbu sabiedrības garīgās atveseļošanās procesā, par pamatu tiek ņemti Svētie Raksti – Bībele. Draudzes mācītājs – Kārlis Dreimanis.

Ir dzīvot vērts

Draudze savas pastāvēšanas laikā daudz piedalījusies evaņģelizācijas pasākumos. Lasīts Dieva vārds jau nes svētības tā lasītājam. evaņģelizācijas pasākumu balsts ir slavēšanas ansamblis ”Ir dzīvot vērts”, tās mākslinieciskais vadītājs Aleksandrs Zerdočkins ieliek lielas pūles, lai vīru balsis spētu skanēt ne tikai skaisti un skaļi, bet galvenokārt spētu saplūst vienā slavā un pateicībā tam Kungam. Mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Zerdočkina profesionālisms jau pierādīts CD „Ir dzīvot vērts” aranžējumā un izlaišanā.
Vīru ansamblis jau ir kļuvis par kori. Dziesmas tiek izpildītas dažādās valodās. Visizplatītākās dziesmas ir ebreju valodā, uzticība Izraēlas tēmai ir pierādāma pat uzraksts ebreju valodā pie dievnama durvīm.
Bezpajumtnieki un bijušie ieslodzītie no nakts patversmes “ZILAIS KRUSTS” palīdz mazturīgiem bērniem

Bezpajumtnieku un kādreizējo ieslodzīto vīru ansamblis “Ir dzīvot vērts”, koncertējot Latvijas baznīcās un kultūras namos, vāc līdzekļus grūtībās nonākušu mazturīgu bērnu 2010.gada vasaras nometnei un dokumentālajai filmai, lai palīdzētu tiem, kurus citi vai paši sevi uzskata par bezcerīgiem. Projektu “Ir dzīvot vērts” īsteno bezpajumtnieku un bijušo cietumnieku un narkomānu atbalsta un rehabilitācijas organizācija “Zilais Krusts”.
“Mēs gribam atbalstīt dzīves pabērnus un atstumtos,” stāsta projekta vadītājs un topošās filmas producents Lūkass Mairis Marcinkevičs, aicinot sabiedrību ar materiāliem un finansiāliem ziedojumiem iesaistīties projekta īstenošanā. Nākošās vasaras nometnē paredzēts pulcēt bērnus no mazturīgām ģimenēm. Dalība būs bezmaksas. Sadarbībā ar psihologu, sociālajiem pedagogiem un citiem speciālistiem bērni nometnes laikā varēs mācīties, kā izdzīvot tuvākmīlestību un veidot attiecības – pašiem ar sevi un citiem.
Vienlaikus šis projekts ir iespēja atgriezties normālā dzīvē bezpajumtniekiem un kādreizējiem ieslodzītajiem. 18 vīri, kas dzied ansamblī “Ir dzīvot vērts”, koncertu laikā liecina par savu dzīvi, uzrunājot un iedrošinot ģimenes, kas nonākušas grūtībās. Viņu piedalīšanās ir ziedojums sabiedrībai un vēlme mainīt to, ko izdarījuši sliktu. Viņi paši kādreiz ir bijuši tādi rūpju bērni – bērni, kam bijušas attiecību grūtības, kas nav saņēmuši pietiekamu atbalstu un palīdzību, bērni, kuri nevienam nav bijuši vajadzīgi. Cerams, ka gan pieaugušajiem, gan bērniem projekts palīdzēs saprast: viņi nav nolemti un bezcerīgi, un mainot sevi, mainīsies arī apkārtējie.
Lai uzrunātu iespējami lielāku auditoriju, tiek veidota dokumentālā filma “Ir dzīvot vērts.” Tas ir 60 minūšu garš stāsts par kādu vīrieti, kas uzaudzis kara gados, bijis lielā alkohola atkarībā, līdz nonācis Jelgavas psihiatriskajā slimnīcā, kur savā nespēkā pieņēmis Jēzu Kristu par savu personīgo Pestītāju. Pirms 11 gadiem Kārlis Dreimanis sāka atjaunot kristīgo organizāciju “Zilais krusts”, kas šodien palīdz atgriezties dzīvē bijušajiem cietumniekiem, narkomāniem un bezpajumtniekiem, piedāvājot gan patversmi, gan iespējas apgūt arodu un strādāt.
Piezvanot pa ziedojuma tālruni Jūs ziedosiet “Draudzei zilais krusts” piecus latus. +371 90006777
Nakts patversme “ZILAIS KRUSTS” atrodas Maskavas ielā 336

Tu esi mīļi gaidīts koncertā “IR DZĪVOT VĒRTS”

14.11.2009. – Kandavas kultūras namā, Kandavā, Tukuma rajonā, Lielā ielā 28, plkst.13:00;

14.11.2009. – Kuldīgas sv.Katrīnas luterāņu baznīcā, Kuldīgā, Baznīcas ielā 31/33, plkst.19:00;

05.12.2009. – Tukuma luterāņu baznīcā, Tukumā, Brīvības laukumā 1, plkst.13:00;

05.12.2009. – Talsu baptistu dievnamā. Talsos, Kr.Valdemāra ielā 34, plkst.19:00

Savāktie ziedojumi tiks izmantoti nabadzīgo bērnu nākošās vasaras nometnei Ogres rajona Lēdmanē.

Ekonomiskā lejupslīde nedrīkst ietekmēt mūsu bērnu likteni!

Ekonomiskā lejupslīde Latvijā palielinājusi mazturīgo ģimeņu skaitu. Palīdzēt šādā situācijā nonākušo ģimeņu bērniem – ir mums dotā iespēja.
Evaņģēlisko kristiešu draudze “Zilais krusts” aicina ikvienu iespēju robežās finansiāli vai materiāli atbalstīt bērnu vasaras nometņu organizēšanu Lēdmanē – Ogres upes dabas parka teritorijā.
Nometnē 2010.gada vasarā varēs piedalīties 40 bērni vecumā no 12 – 18 gadiem.
Līdzekļi nepieciešami bērnu uzturlīdzekļu iegādei, elektrības un citu tēriņu apmaksai.
Zilais krusts uzņemas rūpes par pedagogu un sociālo darbinieku piesaisti projekta īstenošanai.

Nodrošinot bērnu izglītošanu dabas zinībās, sportiskās aktivitātes, rīkojot tikšanos ar interesantiem cilvēkiem mēs būsim palīdzējuši kādai sirsniņai noticēt labajam un sajust gādīgu roku uz bērna rūpju saliektajiem pleciem.

 

3 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu(1)

Raksta autori: Miezislavs Piotrovskis (ks. Mieczysław Piotrowski TChr);  Miroslavs Ruckis (dr hab. inż. Mirosław Rucki) ; “Mīliet viens otru!” Euharistijas brīnums Sokulkā, tāpat kā citi Euharistijas brīnumi, kas notikuši Baznīcas vēsturē, ir visvarenā Dieva īpašas zīmes, kas aicina mūs uz grēku nožēlu, kā  arī māca un audzina mūs. Caur šīm zīmēm – Euharististijas brīnumiem – Kristus apstiprina, ka

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.