„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Evanģelizācijas lietus ir sācies!

Autors: Sanita

„Un Viņš tiem sacīja: Eita pa visu pasauli un pasludiniet evanģēliju visai radībai. Kas tic un to kristīts, tas taps svēts, bet, kas netic, tas taps pazudināts.” (Marka 16:15–16)

Pavasaris beidzot ar lieliem soļiem ir pienācis, cilvēki uz ielām vairāk smaida, un noskaņojums ikvienam sirdī signalizē, ka laiks, kad daba un cilvēki mostās no ziemas miega, beidzot ir pienācis! Tāpēc šajā mēnesī Spektra sadaļā Pārdomas apskates tēma ir evanģelizācija! Lai iedrošinātu jūs un sevi neklusēt, bet vēl vairāk apkārtējiem stāstīt par savu sastapšanos ar Jēzu. Par to, ko Viņš ir paveicis mūsu dzīvēs, par to, kā Viņš mūs ir izmainījis. Par visiem brīnumiem, ko Viņš ir paveicis! Par to, ka esam brīvi, laimīgi un droši par savu nākotni! Viņš vienmēr ir kopā ar mums, un no jebkuras dzīves situācijas mums – kristiešiem ir izeja! Viņš visas lietas mūsu dzīvēs vērš par labu! Alleluja!
Pavasaris ir lielisks veids, lai mēs varētu malā nolikt ne tikai biezās ziemas drēbes, bet pie reizes savus aizspriedumus un vecos – iečīkstējušos uzskatus. Lai varam atbrīvoties no visa liekā, lai pavasaris ar lielu degsmi ienāk mūsu sirdīs un dzīvēs. Tā, lai ne tikai mēs degtu Svētā Gara ugunī, bet, lai Viņš caur mums – aizdedzinātu daudzus citus!

Svētā Gara vadība

Vai vienmēr ir viegli evanģelizēt, vai reizēm nav sajūta, ka šoreiz gan nav īstais laiks, vai vieta? Vai reizēm, pat tad, kad Svētais Gars mūs pamudina, tik un tā kādu laiku nemēdzam spītēties? Jāatzīst, ka saistībā ar evanģelizāciju, arī man ir bijis jāpārkāpj slieksnim, kad evanģelizēt nemaz negribējās. Tas bija pirms pāris gadiem, proti, uz sporta klubu trenēties nāca arī viens puisis, kurš katru reizi centās uzsākt sarunu ar mani. Godīgi sakot, mani viņš kaitināja un pie sevis domāju, vai viņš nesaprot, ka man nav īpašas vēlmes ar viņu runāties! Tolaik vairākās svētdienās mācītājs īpaši akcentēja to, ka mums ir jābūt lūgšanu sarakstiem ar cilvēkiem, par kuriem mēs regulāri lūdzam, lai varētu tos aizskart ar evanģelizācijas vēsti. Lūdzot Svēto Garu, lai uzrāda man īstos cilvēkus, uzminiet, kurš man bija saraksta pirmajā pozīcijā? Jā, jūs pareizi nojaušat. Divus vai trīs mēnešus es pretojos un pie sevis domāju, kāpēc tieši viņš, kāpēc pirmā vieta sarakstā nevarētu būt mana draudzene! Tomēr Svētais Gars, paldies Dievam, ir uzstājīgs un Viņš visu laiku man atgādināja par šo puisi, un izcēla manu lūgšanu vārdus, kurā lūdzu Tēvu, lai notiek tieši Viņa, nevis mans, prāts!

Nolikt malā sevi!

Tas mani spēcīgi uzrunāja, tāpēc es noliku malā savas domas, par to, vai viņš nepārpratīs šīs tikšanās motīvus, paņēmu Jauno Derību un gāju satikties ar viņu. Pastāstīju viņam par savu dzīvi, par to, ka esmu kristiete, par savām dzīves vērtībām – Kristus evanģēlija vēsti un to, cik Dievs viņu mīl. Kad viņš sāka stāstīt par savu dzīvi, man palika kauns par to, ka es iepriekš izvairījos, lai kārtīgi aprunātos ar šo puisi. Viņš vienmēr sporta zālē bija smaidīgs, tāpēc man nekad prātā nevarētu ienākt situācijas, kurām viņš bija gājis cauri. Tādējādi arī ārējā smaidīgā seja viņam bija tikai maska. Kaut kas tanī vakarā manī salūza, es sapratu, cik svarīga ir paļaušanās un paklausība Svētajam Garam. Cik, tā ir lieliska dāvana, ka Viņš ikdienā ir vienmēr kopā ar mums, jo bez Viņa mēs redzam tikai mazu daļiņu no kopainas. Es apzinājos lūgšanu vārdu: lai notiek Tavs prāts, būtību un lomu, to, ko nozīmē dzīvot Svētā Gara vadībā, jo tikai tādējādi Viņš var darboties caur mums! Mums ir jāpaplašina savs redzesloks: jālūdz un jāstāsta evanģēlijs ne tikai neticīgajiem draugiem, bet arī cilvēkiem ārpus mūsu komforta zonas. Tad Svētā Gara ugunī, degsim ne tikai mēs, bet mēs aizskarsim daudzus.

Sacelsim debesīs troksni!

„Jo es nekaunos Kristus evanģēlija: tas ir Dieva spēks par pestīšanu ikvienam, kas tic: jūdam visupirms un arī grieķim.” (Romiešiem 1:16)

Ļausimies Svētā Gara vadībai, ļausim, lai Viņš aizskalo visu lieko prom no mūsu dzīvēm. Pavasaris ir labs laiks, lai mēs ikviens apņemtos vēl vairāk darīt lietas, lai šogad aizskartu pēc iespējas vairāk cilvēku. Lai mēs nebūtu orientēti uz sevi un savām sajūtām, bet, lai mēs kļūtu par īstiem cilvēku zvejniekiem. Sacelsim debesīs prieka troksni par katru izglābto un uzrunāto!

Ja nekad neesi evanģelizējis, tad zini, vēl nav par vēlu, to vari izdarīt, sākot ar šodienu! Neturēsim sveci – gaismu mūsos zem pūra, bet degsim, būsim šīs pasaules gaisma! Vari būt drošs, tas, ko Tu piedzīvosi, būs neaprakstāmi un Tev gribēsies vēl un vēl! Degsim Viņa mīlestības ugunī!

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.