„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Evanģelizācijas lietus ir sācies!

Autors: Sanita

„Un Viņš tiem sacīja: Eita pa visu pasauli un pasludiniet evanģēliju visai radībai. Kas tic un to kristīts, tas taps svēts, bet, kas netic, tas taps pazudināts.” (Marka 16:15–16)

Pavasaris beidzot ar lieliem soļiem ir pienācis, cilvēki uz ielām vairāk smaida, un noskaņojums ikvienam sirdī signalizē, ka laiks, kad daba un cilvēki mostās no ziemas miega, beidzot ir pienācis! Tāpēc šajā mēnesī Spektra sadaļā Pārdomas apskates tēma ir evanģelizācija! Lai iedrošinātu jūs un sevi neklusēt, bet vēl vairāk apkārtējiem stāstīt par savu sastapšanos ar Jēzu. Par to, ko Viņš ir paveicis mūsu dzīvēs, par to, kā Viņš mūs ir izmainījis. Par visiem brīnumiem, ko Viņš ir paveicis! Par to, ka esam brīvi, laimīgi un droši par savu nākotni! Viņš vienmēr ir kopā ar mums, un no jebkuras dzīves situācijas mums – kristiešiem ir izeja! Viņš visas lietas mūsu dzīvēs vērš par labu! Alleluja!
Pavasaris ir lielisks veids, lai mēs varētu malā nolikt ne tikai biezās ziemas drēbes, bet pie reizes savus aizspriedumus un vecos – iečīkstējušos uzskatus. Lai varam atbrīvoties no visa liekā, lai pavasaris ar lielu degsmi ienāk mūsu sirdīs un dzīvēs. Tā, lai ne tikai mēs degtu Svētā Gara ugunī, bet, lai Viņš caur mums – aizdedzinātu daudzus citus!

Svētā Gara vadība

Vai vienmēr ir viegli evanģelizēt, vai reizēm nav sajūta, ka šoreiz gan nav īstais laiks, vai vieta? Vai reizēm, pat tad, kad Svētais Gars mūs pamudina, tik un tā kādu laiku nemēdzam spītēties? Jāatzīst, ka saistībā ar evanģelizāciju, arī man ir bijis jāpārkāpj slieksnim, kad evanģelizēt nemaz negribējās. Tas bija pirms pāris gadiem, proti, uz sporta klubu trenēties nāca arī viens puisis, kurš katru reizi centās uzsākt sarunu ar mani. Godīgi sakot, mani viņš kaitināja un pie sevis domāju, vai viņš nesaprot, ka man nav īpašas vēlmes ar viņu runāties! Tolaik vairākās svētdienās mācītājs īpaši akcentēja to, ka mums ir jābūt lūgšanu sarakstiem ar cilvēkiem, par kuriem mēs regulāri lūdzam, lai varētu tos aizskart ar evanģelizācijas vēsti. Lūdzot Svēto Garu, lai uzrāda man īstos cilvēkus, uzminiet, kurš man bija saraksta pirmajā pozīcijā? Jā, jūs pareizi nojaušat. Divus vai trīs mēnešus es pretojos un pie sevis domāju, kāpēc tieši viņš, kāpēc pirmā vieta sarakstā nevarētu būt mana draudzene! Tomēr Svētais Gars, paldies Dievam, ir uzstājīgs un Viņš visu laiku man atgādināja par šo puisi, un izcēla manu lūgšanu vārdus, kurā lūdzu Tēvu, lai notiek tieši Viņa, nevis mans, prāts!

Nolikt malā sevi!

Tas mani spēcīgi uzrunāja, tāpēc es noliku malā savas domas, par to, vai viņš nepārpratīs šīs tikšanās motīvus, paņēmu Jauno Derību un gāju satikties ar viņu. Pastāstīju viņam par savu dzīvi, par to, ka esmu kristiete, par savām dzīves vērtībām – Kristus evanģēlija vēsti un to, cik Dievs viņu mīl. Kad viņš sāka stāstīt par savu dzīvi, man palika kauns par to, ka es iepriekš izvairījos, lai kārtīgi aprunātos ar šo puisi. Viņš vienmēr sporta zālē bija smaidīgs, tāpēc man nekad prātā nevarētu ienākt situācijas, kurām viņš bija gājis cauri. Tādējādi arī ārējā smaidīgā seja viņam bija tikai maska. Kaut kas tanī vakarā manī salūza, es sapratu, cik svarīga ir paļaušanās un paklausība Svētajam Garam. Cik, tā ir lieliska dāvana, ka Viņš ikdienā ir vienmēr kopā ar mums, jo bez Viņa mēs redzam tikai mazu daļiņu no kopainas. Es apzinājos lūgšanu vārdu: lai notiek Tavs prāts, būtību un lomu, to, ko nozīmē dzīvot Svētā Gara vadībā, jo tikai tādējādi Viņš var darboties caur mums! Mums ir jāpaplašina savs redzesloks: jālūdz un jāstāsta evanģēlijs ne tikai neticīgajiem draugiem, bet arī cilvēkiem ārpus mūsu komforta zonas. Tad Svētā Gara ugunī, degsim ne tikai mēs, bet mēs aizskarsim daudzus.

Sacelsim debesīs troksni!

„Jo es nekaunos Kristus evanģēlija: tas ir Dieva spēks par pestīšanu ikvienam, kas tic: jūdam visupirms un arī grieķim.” (Romiešiem 1:16)

Ļausimies Svētā Gara vadībai, ļausim, lai Viņš aizskalo visu lieko prom no mūsu dzīvēm. Pavasaris ir labs laiks, lai mēs ikviens apņemtos vēl vairāk darīt lietas, lai šogad aizskartu pēc iespējas vairāk cilvēku. Lai mēs nebūtu orientēti uz sevi un savām sajūtām, bet, lai mēs kļūtu par īstiem cilvēku zvejniekiem. Sacelsim debesīs prieka troksni par katru izglābto un uzrunāto!

Ja nekad neesi evanģelizējis, tad zini, vēl nav par vēlu, to vari izdarīt, sākot ar šodienu! Neturēsim sveci – gaismu mūsos zem pūra, bet degsim, būsim šīs pasaules gaisma! Vari būt drošs, tas, ko Tu piedzīvosi, būs neaprakstāmi un Tev gribēsies vēl un vēl! Degsim Viņa mīlestības ugunī!

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana(0)

Profesora Roberta Feldmaņa fonds jūs sirsnīgi aicina uz mācītāja Dr. theol. Roberta Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma “PAR SEVI UN SEV” atvēršanu 31. oktobrī pulksten 17.00 Lutera akadēmijā (Rīgā, Alksnāja ielā 3)

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām(0)

Katoļu baznīcas pasākumā desmitiem tūkstoši cilvēku sestdien Polijā pulcējās uz valsts robežām, lai vienotos kopīgās lūgšanās. Kaut arī šis bija reliģisks pasākums, taču kritiķi tajā saskata atbalstu valdības atteikumam ielaist valstī musulmaņu imigrantus,-ziņo spektrs.com/lkr.lv  Cilvēki ar autobusiem tika nogādāti no vairāk nekā 300 baznīcām uz iepriekš izvēlētām vietām pie robežas. Vairāki priesteri atzina, ka šis

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”(0)

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē NA deputāti Nauris Puntulis un Dainis Locis neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” dalības nodrošināšanai Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē,-ziņo spektrs.com/Nacionālā Apvienība Visi pārējie komitejas locekļi vienbalsīgi atbalstīja finansējuma piešķiršanu. Atgādināsim, ka šī kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir bēdīgi slavenais GKR valdes loceklis, miljonārs,

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi(0)

Portāls Tuvumā.lv veicis kriestiešu aptauju saistībā ar referendumu Katalonijā, tostarp arī viedokli izteikuši Latvijas arhibīskapi,-ziņo spektrs.com Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags: “Es tik labi nepārzinu Spānijas lietas, lai pēc būtības spriestu par Katalonijas neatkarību. Atminoties mūsu tautas pašnoteikšanās centienus, simpātijas ir katalāņu pusē, bet atceros arī savas negatīvās izjūtas pret V.Lindermaņa un I.Girsa rosināto Latgales autonomiju. Lai arī

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.