„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

19.01.2011. Ceļvedis labklājībā: Izmantojot militārās zināšanas, veido speciālo projektu biznesa komandas

hrt_b02

Latvijas kompānijas B02 izstrādātie un vadītie treniņi biznesam sagatavo speciālas komandas ar izteikti augstu produktivitāti speciālu uzdevumu izpildei asas konkurences apstākļos,-spektrs.com ziņo B02 valdes priekšsēdētājs un biznesa treneris Nauris Svika

B02 ir izveidojuši konceptuāli pilnīgi jaunu biznesa komandas treniņu programmu, kuras mērķi galvenokārt ir „uzbrūkoši” un saistīti ar konkrētu biznesa mērķu sasniegšanu: cipariem, procentiem, tirgus daļu. Tas šo programmu atšķir no visiem zināmajiem komandas saliedēšanas treniņiem ar pozitīvu emociju gūšanu, formālo barjeru laušanu, interesantu kopā būšanu.

Liela loma, kas militārā vidē ir speciālo uzdevumu vienībām, biznesa vidē ir speciālo projektu komandām (HRT – high response team). Produktīvas, ātri reaģējošas, maksimāli profesionālas, izmantojot izteikti efektīvas metodes. Šīs komandas ir salīdzinoši mazas, tieši pakļautas uzņēmuma vadībai. Speciālie projekti saistīti ar neikdienišķiem darbiem, piemēram, jauna produkta laišanu tirgū, tirgus pārdali, konkurentu klientu pārņemšanu. Komandas darbojas ar devīzi „Mazs cinītis gāž lielu vezumu”. Vienā vārdā sakot, speciālo projektu komandas ir biznesa komandu augstākā pilotāža. Komandas, kas spēj mainīt uzņēmuma virzienu, veidot sasniegumus, ģenerēt naudas plūsmu un uzlabot statistikas rādītājus.

B02 izveidotājs un vadītājs Nauris Svika: „Manas kompānijas sniegto zināšanu spēks ir apstāklī, ka mums teorija sakrīt ar praksi. Izmantojot militārajā sfērā aprobētas tehnikas, mēs darba grupas pārvēršam profesionālās biznesa komandās. Esmu absolvējis sauszemes spēku militāro akadēmiju Vācijā, dienējis Irākā un Kosovā. Savu uzņēmumu nodibināju tieši sākoties krīzei, to pārvarēju, uzņēmuma apmācības programmām piesaistot klientus no Baltijas, Krievijas un Skandināvijas. Stāstīt par speciālo komandu veidošanas treniņiem aprīlī esmu uzaicināts arī uz biznesa konferenci Londonā.

Daudzi baidās no šādām programmām, jo tās prasa pilnīgu atdevi apmācības procesam un ievērojamu dalībnieku domāšanas pārveidošanu. Arī stereotipi par armiju dara savu. Taču tās ir lieliskas ziņas komandām, kas šo izaicinājumu pieņem. Tā kā vairums uzņēmumu šādai darbībai nav gatavi, speciālo projektu komandām ir daudz vieglāk sasniegt savus mērķus.”

Biznesam un militārajai jomai ir daudz kopīga, ne velti saka, ka biznesā ir kā kaujas laukā. Biznesa jomas sliktākais scenārijs ir naudas zaudēšana un bankrots. Militārajā vidē sliktākais scenārijs ir daudz bēdīgāks. Tieši tāpēc šajā jomā radītie sasniegumi komandas, līderisma, komunikācijas un procesu vadībā ir pārdomāti ar papildus rūpību. Tagad šīs agrāk plaši nepopularizētās zināšanas kļūst pieejamas (līdzīgi kā mūsu dzīvē ir ienācis, sākotnēji militārām vajadzībām izstrādāts, internets, mobilais telefons, reaktīvā lidmašīna, uzņēmumu formas tērps). Tagad treniņu laikā var apgūt, kā 3-6 cilvēku liela komanda „izsit pamatu” no kājām 10 reizes lielākai grupai, iegūt iemaņas, kas biznesā palīdzēs cīnīties ar individuāli profesionāli spēcīgākiem pretiniekiem.

B02 neatklāj savus klientus šo treniņu jomā, jo vairumā gadījumu treniņam izvirzītie mērķi ir komercnoslēpums. Tāpat netiek atklātas apmācību sistēmas nianses. Par tām vienojas tikai ar konkrēto klientu. Vienīgais, ko treneri atklāj, ir daži galvenie komandas darbības pamatprincipi: efektīva struktūra, decentralizēta lēmumu pieņemšana, nevis savstarpējā patika, bet spēja sastrādāties. Lai uzskatāmāk izskaidrotu šādas komandas darbības principus, lai dalībnieki nekavējoties, skaidri un izmērāmi redzētu katras savas darbības, lēmuma un stratēģijas tiešo ietekmi uz izvirzīto mērķi, tiek piedāvāts sākumā iemaņas apgūt biznesa cilvēkam pilnīgi svešā vidē, izmantojot militārās simulācijas ekipējumu. Nav svarīgs dalībnieku dzimums, vecums, fiziskā sagatavotība, jo B02 negatavo karam, bet gan biznesa kaujām. Ja klients izvēlās militāro tematiku kā sākuma programmu, pēc pamatiemaņu apgūšanas obligāti notiek treniņa turpinājums biznesa vidē, jo tas ir galvenais spēles laukums speciālo projektu komandām.

Nauris Svika

biznesa treneris,

B02 valdes priekšsēdētājs

Papildus informācija: [email protected], tālr. 26422505

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

Leonards Inkins: Liekuļi

Leonards Inkins: Liekuļi(0)

Drīzumā nekustamo īpašumu tirgū parādīsies visnotaļ rets un ekstravagants objekts – Ilzu baznīca. (Foto: Viesite.lv) Ir gana vecs liekulības piemērs. Reiz Jēzus Kristus sestdienā sinagogā izārstēja kādu astoņpadsmit gadus vecu meiteni. Dievs ir noteicis, ka sešas dienas cilvēkam ir jānodarbojas ar laicīgām lietām, jāstrādā, jārūpējas par ģimeni, valsti un citādi, bet septītā diena jāveltī Viņam.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.