Pētījuma rezultāti publicēti 9. jūnijā žurnālā Nature ar virsrakstu „The genome-wide structure of the Jewish people” („Ebreju tautas genoma struktūra”). Pētnieki pirmo reizi salīdzināja ne tikai atsevišķus ģenētiskos marķierus, bet pilnu to komplektu pilna genoma līmenī. Tika aptvertas 14 ebreju kopienas diasporā un 69 neebreju grupas, kuras dzīvo dažādās Vecās pasaules valstīs, ieskaitot Izraēlu, Sīriju, Libānu, Kipru un Jordāniju.
Pētījuma autori nākuši pie slēdziena, ka ebreji no dažādām kopienām ir ģenētiski radniecīgi savā starpā, bet citu tautu starpā vistuvākie viņiem ir drūzi un kiprieši, bet ne pārējās Tuvo austrumu tautas un Rietumeiropas iedzīvotāji, kuru vidū ebreji ir dzīvojuši simtiem gadu.
Vienīgais izņēmums esot Etiopijā un Indijā dzīvojošie ebreji, kuri ģenētiski ir satuvinājušies ar apkārt dzīvojošajām tautām, ziņo pētījuma autori. Viņi gan atzīmē, ka arī indijā dzīvojošajiem ebrejiem novērojama skaidri izteikta ģenētiska saikne ar Tuvajos austrumos dzīvojošajiem senčiem pa tēva līniju.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā