„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

10.08.2010. Izraēlas ziņas: Veikta izmeklēšana “Brīvības flotiles” lietā

Jau ziņots, ka 31. maijā Izraēla pārtvērusi palestīniešu atbalsta kustības organizēto “Brīvības flotili” ar Gazas joslai paredzētu palīdzības kravu.
Incidents izraisīja asu starptautisko reakciju. Izskanēja prasības, lai tiktu veikta rūpīga izmeklēšana,-ziņo spektrs.com

Ģenerālštāba priekšnieks Gabi Aškenazi

Sniedzot liecības zem zvēresta piecu cilvēku lielajai Izraēlas izmeklēšanas komisijai, Izraēlas armijas ģenerālštāba priekšnieks Gabi Aškenazi atzina, ka armijas pārstāvji nebija spējuši paredzēt to, kāda vardarbība uz kuģa “Mavi Marmara” klāja tiks vērsta pret Izraēlas desantniekiem.
“Pirmos šāvienus uz “Marmara” raidīja ne jau Izraēlas Aizsardzības spēki, bet cilvēki, kas atradās uz kuģa,” viņš liecināja komisijai, runājot par notikumiem, kas norisinājās uz sešu kuģu lielās flotiles vadošā kuģa.
Aškenazi, uzsvēra, ka uz karavīriem šauts jau pašā sākumā, bet otrajam desantniekam, kas centās nokļūt uz klāja, lode trāpījusi vēderā.
Mēs par zemu bija novērtējuši pretošanās spēku, kādu mēs varētu sastapt uz kuģa klāja,” atzina militārpersona.
Tika noraidīts Turcijas puses apsūdzības, ka daži upuri nogalināti ar viņiem tīši izrēķinoties – šauts esot no tuva attāluma, it kā cīņa būtu uz dzīvību vai nāvi.
“Bija gadījums, kad kāds no tuva attāluma uzbruka karavīram ar cirvi. Ja kāds ir bruņots ar cirvi, tas ir dzīvībai bīstami.”
Ballistiskās ekspertīzes liecina, ka aktīvistiem bijis vismaz viens pašu šaujamierocis, kas izmests pār bortu.

Izraēlas aizsardzības ministrs Ehuds Baraks

Nneatkarīgajā komisijā “Brīvības flotiles” incidenta izmeklēšanas gaitā Izraēlas aizsardzības ministrs Ehuds Baraks paziņoja, ka ir uzņēmies atbildību par “Brīvības flotiles” pārtveršanu, kas bija ceļā uz Gazas joslu ar humānās palīdzības kravu,
“Es uzņemos atbildību par visu, kas notika man padotajās struktūrās. Es uzņemos atbildību par rīkojumiem, kad doti politiskajā līmenī,” paziņoja aizsardzības ministrs.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahs

Izraēlas premjerministrs komisijā uzsvēra, ka Izraēlas karavīru darbības, apturot “Brīvības flotiles” kuģus, notikušas saskaņā ar starptautiskajām tiesībām.
Uzstājoties komisijā, Netanjahu arī paziņoja, ka Gazas palīdzības flotile ignorējusi brīdinājumus un aicinājumus, kas izskanējuši “augstākajā līmenī” vairākas dienas pirms traģiskiem notikumiem.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

Leonards Inkins: Liekuļi

Leonards Inkins: Liekuļi(0)

Drīzumā nekustamo īpašumu tirgū parādīsies visnotaļ rets un ekstravagants objekts – Ilzu baznīca. (Foto: Viesite.lv) Ir gana vecs liekulības piemērs. Reiz Jēzus Kristus sestdienā sinagogā izārstēja kādu astoņpadsmit gadus vecu meiteni. Dievs ir noteicis, ka sešas dienas cilvēkam ir jānodarbojas ar laicīgām lietām, jāstrādā, jārūpējas par ģimeni, valsti un citādi, bet septītā diena jāveltī Viņam.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.