„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

01.02.2012: Latvija/Izraēla: Izraēla pasniedz medaļu „Taisnais starp tautām” Latvijas ģimenēm par ebreju glābšanu

Šodien Izraēlas vēstniece Hagita Ben Jakova kopā ar Latvijas amatpersonām pasniedz diplomu un medaļu Taisnais starp tautām divām Latvijas ģimenēm, kuras, riskējot ar dzīvību, glāba ebrejus no drošas nāves,-ziņo spektrs.com/nra.lv

„Taisnais starp tautām” -augstākais ebreju nācijas un valsts atzinības apbalvojums ir piešķirts vairāk nekā 100 mūsu valsts iedzīvotājiem, un katram no viņiem īpaši tiek kalta medaļa.

Ivanam un Annai Čurbanoviem medaļa un goda zīme piešķirta pēc nāves, un tās šovakar jāsaņem viņu meitai Ņinai Lastovskai. Čurbanovu ģimene 1941. gada jūlijā, kad vācieši bija deportējuši visus ebrejus no Gubinas, viņu dzimtā ciematiņa Austrumlatvijā, deva patvērumu brāļiem Ļiahovskiem. Ivans un Anna brāļiem Ichakam Deividam un Bainesam neliedza drēbes un ēdienu, un Ņina, tolaik gadus 12 veca meitene, nesa brāļiem uz mežu visas nepieciešamās lietas. Kad policija sarīkoja reidu, lai notvertu Ļiahovskus, viņi nolēma bēgt uz frontes līniju, kas atradās 80 kilometru attālumā. Ivans Čurbanovs abus pavadīja līdz robežai, kur rūpes par abiem paglābtajiem uzticēja saviem radiniekiem. Viņi palīdzēja Ļiahovskiem šķērsot robežu.

Aizsaulē ir arī Antons un Eleonora Zagorski un viņu dēls Francis, tāpēc vecvecākiem un tēvam piešķirtais apbalvojums kopš šodienas glabāsies pie Franča dēla Valda Zagorska. Zagorsku ģimene deva patvērumu Viļānu ebrejam Ļevam Ļubinam, kurš vienīgais izdzīvoja pēc ebreju apšaušanas 1941. gada 4. augustā. Ļevs bija palicis pavisam viens, jo starp dzīvajiem vairs nebija ne sievas, ne bērnu. Viņu pēc asinspirts bedrē atrada un patvērumu deva Zagorski.

„Taisnais starp tautām”

„Taisnais starp tautām” ir augstākā ebreju nācijas un valsts atzinība, ko piešķir citu valstu pilsoņiem un iedzīvotājiem, kuri holokausta laikā glābuši ebrejus. Šo goda titulu un medaļu ar uzrakstu Kas izglābis viena cilvēka dzīvību, tas izglābis pasauli nodibināja Izraēlas kneseta izveidotais Holokausta izpētes centrs un muzejs Yad Vashem 1953. gadā.

Pateicība ir ļoti personiska – gan ar speciāli veidotu medaļu un goda zīmi ar apbalvotās personas vārdu, gan ar šī cilvēka vārda iemūžināšanu Goda mūrī, kas atrodas muzeja Yad Vashem dārzā Jeruzālemē.

69 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Normunds Ozoliņš: Jēzus vai Jūdas skūpsts? Par bīsk. Sproğa prezidenta projektu. Pravietisks sapnis.
Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele

Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele(0)

  Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele  VIDEO   Pirmajā bauslī Dievs saka, ka mums nebūs turēt citus dievus Viņa priekšā, un tieši šī baušļa pārkāpums atnes vislielāko ļaunumu cilvēku un visas valsts dzīvē. Pašas Jāņu brīvdienas nav sliktas, taču apzināta elku kalpība un cenšanās iegūt svētību, izpildot dažādus rituālus, ir citu dievu jeb velna pielūgsme.

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?(0)

Mūsdienās ik uz soļa saskaramies ar modernā dizainā ietvērtām latviskajām zīmēm – kreklos, mēbelēs, aksesuāros. Vai esat kādreiz domājis, kādu spēku tās nes? un vai par senlatviešu zīmēm ko saka arī Bībele? Lai palīdzētu izprast šīs lietas, ikviens ir aicināts uz semināru 17. jūnijā. Semināra mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ieraudzīt šķēršļus, kas traucē tuvoties Dievam

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00(0)

Pretpraida pasākums (mītiņš) notiks 9.jūnijā, 10.00 Rīgā, pie Vērmanes dārza (Merķeļa ielā – iepretīm Latviešu biedrības namam). Pasākumu veido Fonds ”Stop Imigrācija!”. Pasākuma mērķis – ”Protests pret homoseksuālisma u.c. psihisku un mentālu noviržu popularizēšanu”. Aicināti piedalīties visi nevienaldzīgie, visi kuri saprot – aizverot actiņas un austiņas,-ziņo spektrs.com Pretpraida pasākuma organizators Andris Orols stāsta: “Mēs tikai atbalstām

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu(0)

12.Saeimas deputāte Inga Bite: „Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm var tikt radīts pienākums juridiski atzīt viena dzimumu laulību, kas noslēgta ārpus viņu teritorijas. To var saukt par “ideoloģisko kolonizāciju”. Vakar, pēc 12.Saeimas deputātes Ingas Bites no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas iniciatīvas 30 Latvijas Saeimas deputāti parakstīja vēstuli Eiropas Savienības tiesai un Eiropas Savienības institūciju vadītājiem,-ziņo spektrs.com

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.