„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kurzemes jauniešu dienas “Mīlestībā vienoti” ar Renāru Kauperu un citiem

Raksta autors: muzikālās grupas “TĒVA CEĻŠ” dziedātāja Sindija Tuča.

Gatavojoties Vispasaules jauniešu dienām, kas notiks 2016. gadā Krakovā, Polijā, tika aicināti piedalīties arī Kurzemes jauniešu dienās Saldū. Šīs dienas bija ar starpkonfesionālu raksturu, jo aicināti piedalīties arī citu konfesiju jaunieši. Tas bija skaists laiks, lai satiktos un sadraudzētos.

27. jūnijā ar Latvijā pazīstamu mūziķu liecībām un dziedājumiem, Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā,  Jāņa Rozentāla ielā 16, iesākās Kurzemes jauniešu dienas “Mīlestībā vienoti.” Sestdien, 28. jūnijā, jaunieši klausījās lekcijas. Piecās radošās darbnīcās Jauniešu dienu dalībnieki apguva ģipša sejas masku izliešanu, cīņas mākslu, mūzikas, teātra un ielu dejotāju prasmes. Tāpat programmā tikušas iekļautas sporta spēles, Tezē lūgšanas kopā ar luterāņu mācītāju Kristu Kalniņu, pielūgsme un slavēšana, kuru vadīja „Ex Animo” un Raimonds Tiguls. Jauniešu dienas Saldū norisinājās līdz 29. jūnijam un noslēdzās ar pasākumu pēc gājiena pa Saldus pilsētu.

Atklāšanas pasākumā piedalījās mūziķi Lauris Valters, Kārlis Būmeistars (Kaža), grupas “Prāta vētra” solists Renārs Kaupers un muzikālais sastāvs “TĒVA CEĻŠ”. Katrs no mūziķiem klātesošos jauniešus aicināja vienoties dziesmās, kā arī padalījās ar personīgo pieredzi ejot garīgo ceļu, un pārdomāja ko ikdienā nozīmē būt labam cilvēkam.

Dievnamā bija apskatāma akcija “Par dzīvību” instalācija – betona bērniņu skulptūras, kuras simbolizē abortu skaitu, kas Latvijā vidēji tiek izdarīti vienā dienā. Katrai skulptūriņai blakus ir plāksne ar patiesu stāstu, kāpēc šim mazulim nebija lemts piedzimt.

Bīskaps Pāvils Brūvers uzrunājot jauniešus pauda, ka gudrais Salamans jauniešiem ir devis šādu padomu: “Priecājies, jaunekli, savā jaunībā, un lai tava sirds labi jūtas savās jaunības dienās; staigā tos ceļus, ko tava sirds kāro, un ej pakaļ tam, kas patīk tavām acīm; zini tomēr, ka Dievs par visu to prasīs no tevis nolēsumu!”

Lai Dievs dod, ka Jauniešu dienas Saldū labi izdodas! „Teiciet To Kungu, jo Viņš ir žēlīgs, dziediet Viņa Vārdam, jo Viņš ir mīlīgs!”(Ps.135:3) Lai Debesu Tēvs pār jums bagātīgi izlej savu Svēto Garu un iepriecina jūsu dvēseles! Lai jūsu kopā būšanas prieks kļūst par labu liecību daudziem, kas Kristus mīlestību vēl nepazīst, un lai jūsu vidū šo mīlestību un prieku piedzīvojuši, viņi nāktu pie Patiesības atziņas un Mūžīgās dzīvības cerības.

TĒVA CEĻŠ

Mums kā pavisam jaunam muzikālam sastāvam “TĒVA CEĻŠ”  un bērnu dienas centru ” SAPNIS” ir izveidojusies laba sadarbība ar katoļu jauniešiem, bijām jau otro gadu uz Gančavskām Katoļu bērnu nometnē, tāpat arī mūsu sastāvs bija arī Tukumā un Āgenskalnā ielu evaņģelizācijā “No mīnusa uz plusu” ietvaros.

Saldus kultūras nama vadītāja Santa par “TĒVA CEĻŠ” dzirdējusi labas atsauksmes un uzaicināja, lai “Tēva Ceļš” sastāvs piedalītos Kurzemes jauniešu dienas atklāšanas koncertā Saldus Romas katoļu baznīcā! Mēs ar prieku, protams, piekritām. Ieejot baznīcā mūs sagaidīja milzīgā AKUSTIKA.. Izsakot vārdu, kas atbalsojās vēl ilgi. Protams, uzreiz doma – kā te vispār ar tik daudz instrumentiem būs iespējams ko spēlēt!!! Bijām ar diviem „sintņiem”, basģitāru, solo ģitāru, čellu un 3 vokāliem! Bet viņiem ir labi skaņotāji pie pults, visu izskaņoja ļoti labi, kaut jāsaka, ka pie skaņas bija jāpierod!

“Tēva ceļš” iesāka koncertu, bet turpināja “Tēva Ceļš” jauniešu sastāvs, kurš guva tik lielas ovācijas, kādas vēlāk tika tikai Renāram Kauperam. Visi, kuri zināja dziesmas dziedāja viņiem līdzi un vienojās dziesmās, lai kopā slavētu un pagodinātu Dievu!

LAURIS VALTERS

Kā nākamais uzstājās brīnišķīgs dziedātājs LAURIS VALTERS, kas visus klātesošos pārsteidza ar savu virtuozitāti lēkājot pa notīm sākot no ļoti zemām līdz falsetam, tai pat laikā ar tādu garīgo pamatu un dziļumu Kristū! Bija patiešām liels baudījums viņā klausīties!

Kaža

Mēģināja stāstīt par Dievu pašam īsti vēl Viņu nepazīstot, bet ticams, ka viņš ir ceļā, lai šis CEĻŠ, pa kuru Viņš iet kļūst KRISTUS.

Renārs Kaupers

Ieradās arī visu ilgi gaidītais mākslinieks Renārs Kaupers, kas visus atkal jau atbruņoja un paņēma ar savu neviltoto īstumu, sirsnību un harizmu, kas viņam nenoliedzami piemīt! Brīvi iesākot stāstu, kā viņš nokļūdijies tikai par 150 km aizbraucot nevis uz Saldu, bet Bruknu. Bet pateicoties tam, ka tagad ir Kristietis, tas viņu nav iedzinies panikā, jo tā lielā atšķirība ir, ka viņam ir paļāvība uz Dievu, ka vienalga kas atgadās viņš būs, viņš nokļūs un viss atrisināsies! Un tā arī notika šoreiz – Renārs paspēja laikā un priecēja ar jaukām dziesmām, nobeigumā mudinot tos, kuri ir atraduši šo stipro pamatu, kas ir Jēzus Kristus, nenomaldīties no šī ceļa un atbalstīt viens otru šajā ceļā!

R.Kaupers savā liecībā atklāja, ka viņa meklējumi pirms kristietības bija saistīti ar austrumu reliģijām, jauniešiem novēlēja izturību ceļā, kura pamats ir Kristus un Evaņģēlijs. Bet, ja kādam dzīvē sanāk paklupt vai novirzīties no ceļa, lai blakus vienmēr ir labi cilvēki, kas palīdz atgriezties.

Daudziem klātesošiem iepatikās stāsts par dziesmu “Mazā bilžu rāmītī”. Par mazu foto, ar attēloto Jēzu,  kuru Viņš atradis Murjāņos Imanta istabā, un uz šīs bildītes otrā pusē bija rakstīti vārdi “LAIKI MAINĀS, LAIKI JŪK, LAIKA DAUDZ VAIRS NAVA” Šie vārdi ir pavēruši Renāram daudz lielākus dziļumus šajā dziesmā, kuru klātesošie varēja izbaudīt.

Paldies viņam un paldies visiem māksliniekiem ar kuriem kopā bija šī lieliskā izdevība baudīt šo gaisotni esot tur un noslēdzot šo atklāšanas koncertu ar visiem pazīstamo dziesmu “SVĒTĪ KUNGS” kuru sacerējis Romāns Grantovskis,!

Mēs vēlam savai zemei Dieva svētību un, lai tā, jo vairāk izplatītos mums jāsāk pašiem ar SEVI! Lai mēs stipri stāvam un iesakņojamies Kristū, kas ir VIENĪGAIS ceļš, patiesība un dzīvība!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu(0)

Izraēlas kino dienas 21. oktobrī Izraēlas filmu dienu ietvaros kinoteātrī K.Suns pl. 15:30 būs skatāma detektīvkomēdija “Strausa sindroms” (Režisors: Amirs I. Volfs). Upē tiek atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē: holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana(0)

Profesora Roberta Feldmaņa fonds jūs sirsnīgi aicina uz mācītāja Dr. theol. Roberta Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma “PAR SEVI UN SEV” atvēršanu 31. oktobrī pulksten 17.00 Lutera akadēmijā (Rīgā, Alksnāja ielā 3)

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām(0)

Katoļu baznīcas pasākumā desmitiem tūkstoši cilvēku sestdien Polijā pulcējās uz valsts robežām, lai vienotos kopīgās lūgšanās. Kaut arī šis bija reliģisks pasākums, taču kritiķi tajā saskata atbalstu valdības atteikumam ielaist valstī musulmaņu imigrantus,-ziņo spektrs.com/lkr.lv  Cilvēki ar autobusiem tika nogādāti no vairāk nekā 300 baznīcām uz iepriekš izvēlētām vietām pie robežas. Vairāki priesteri atzina, ka šis

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”(0)

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē NA deputāti Nauris Puntulis un Dainis Locis neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” dalības nodrošināšanai Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē,-ziņo spektrs.com/Nacionālā Apvienība Visi pārējie komitejas locekļi vienbalsīgi atbalstīja finansējuma piešķiršanu. Atgādināsim, ka šī kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir bēdīgi slavenais GKR valdes loceklis, miljonārs,

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi(0)

Portāls Tuvumā.lv veicis kriestiešu aptauju saistībā ar referendumu Katalonijā, tostarp arī viedokli izteikuši Latvijas arhibīskapi,-ziņo spektrs.com Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags: “Es tik labi nepārzinu Spānijas lietas, lai pēc būtības spriestu par Katalonijas neatkarību. Atminoties mūsu tautas pašnoteikšanās centienus, simpātijas ir katalāņu pusē, bet atceros arī savas negatīvās izjūtas pret V.Lindermaņa un I.Girsa rosināto Latgales autonomiju. Lai arī

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.